ARNHEM - Het gemeentebestuur van Arnhem moet in staat zijn om alternatieve ligplaatsen in te richten voor de 35 woonboten die nu op een ongewenste plek liggen. Daartoe zijn landschappelijke aanpassingen nodig in combinatie met voorzieningen die tussen de 2 en 3,5 miljoen euro kosten. Dat stelt stedenbouwkundig bureau Oostzee.
Zie ook:
Het bureau deed een globaal onderzoek naar de geschiktste alternatieven voor de boten in de ASM-haven, aan de Westervoortsedijk, de Nieuwe Havenweg, de Boterdijk, de Haven van Coers en Rijnkade.
Oostzee acht de Plas van Bruil in het noordelijk deel van Meinerswijk bij uitstek geschikt. Met het graven van een kleine haven en een doorgang naar de Rijn kan de waterpartij uitgroeien tot een ligplaats voor 30 botenu. Oostzee denkt bovendien aan een doorbraak naar de nabijgelegen plas tussen Meginhardweg en Eldensedijk nabij het weiland van de 'boerengolf'. Ook die plas is geschikt voor woonboten, aldus het bureau.
Het meest vergaand is het idee van Oostzee tot het deels ontgraven van de Rosandepolder tussen Arnhem en Oosterbeek om daar een tweede Rosandeplas tussen Rijn en spoorlijn te realiseren. Die plek is dan geschikt voor 35 boten.
Van Gastel noemt het resultaat van het onderzoek 'hoopgevend'. Ze kondigt aan dat ze nu exact in kaart laat brengen 'waar en tegen welk bedrag ligplaatsen' gerealiseerd kunnen worden.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














