Occupy Arnhem wil verhuizen naar veiliger plek

  zaterdag 26 november 2011 | 08:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De deelnemers aan Occupy in Arnhem voelen zich niet veilig in hun kamp aan de Janssingel. foto Hans Broekhuizen/DG

De deelnemers aan Occupy in Arnhem voelen zich niet veilig in hun kamp aan de Janssingel. foto Hans Broekhuizen/DG

ARNHEM - De deelnemers aan Occupy Arnhem willen hun tentenkamp verhuizen van de groenstrook grenzend aan de Jansbinnensingel naar een plek elders in de binnenstad. Ze voelen zich niet veilig op hun plek nabij het Willemsplein, waar veel uitgaanspubliek langskomt. De politie kan de veiligheid van de actievoerders niet garanderen.

De gemeente Arnhem ontkent dat de deelnemers aan Occupy is aangeraden een andere locatie in de stad te kiezen. Woordvoerder Ton Loef van de actievoerders zegt dat de gemeente dit wel heeft gezegd.

De demonstranten willen niet weg uit het centrum. "De mensen moeten ons nog wel kunnen vinden."

Een 24-jarige man uit Arnhem werd vrijdag aangehouden omdat hij een tent had vernield in het Occupy-kamp. Eerder werden ook al drie tenten kapotgemaakt.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Moeten deze mensen niet werken? Jan modaal gaat netjes naar zijn werk vandaag. Deze mensen echter niet.
Chiel - 28-11-2011 | 10:44
Dit is een belangrijke conversatie (geweest en is) . Keep it goin'.
2020anna - 27-11-2011 | 17:40
Kwam er vanmorgen weer langs weer niemand te zien wat doen ze gewoon inpakken en terugplaatsen onder de brug
Erik - 27-11-2011 | 15:23
unweit ben blij met je antwoord, en snap wat je bedoelt, eerst zal er een hechte groep occupiers oftewel 99% zich beter moeten organiseren, we zitten hier nog in beginfase een groep moet zich nog vormen en organiseren, stap een is bewustwoording van het systeem en denk dat hier al begin is gemaakt de kampen zijn een rad in het wiel, en het is goed dat mensen denken over occupy, ben er mee eens dat kampen niet altijd even representatief zijn, en media maakt hier handig gebruik van is namelijk veel boeiender om chaos te laten zien, dan iemand die echt wat tevertellen heeft.. doordat er niet is gekozen voor een leider geen verticalen organisatie maar horizontale organisatie structuur, dit kan als zwakte worden gezien, maar zorgt ook voor gelijkheid en eensgestemdheid, doordat in beginstadium is zal alles nog niet vlekkeloos lopen, dat ie zaken moeten worden aangepakt en privebanken met veel teveel macht, weer van het volk is, .. uiteindelijk zullen er concretere doelen worden gevormd, voor nu is het denk ik belangrijk discussies tevoeren en meer bewustwoording tecreeren.. tijd dat we een front vormen tegen onrecht . en weten wat er met ons geld echt gebeurd, en reken maar dat niemand zich dan nog druk maakt over paar mensen in uitkering als je weet dat meeste geld in top verdwijnt.. bovendien is occupy wereld wijd aant groeien, vind bv stukje google/youtube: the americandream{2010}part one{nl subs} erg interesant, en laat zien wat banken doen, is een animatie, en deze dept maken ze hier ook, veel overeenkomsten en uiteindelijk zitten we allemaal op deze aarde en slecht paar hebben het voor het zeggen... met beetje goodwill wordt helewereld stukje beter, en hellaas zal dit niet morgen al zijn
tim - 27-11-2011 | 14:49
check ook eens facebook pagina,s van occupy arnhem wallstreet, occupy het bankenkartel, is een nieuwe en erg interesant, denk dat je je daar wel in kunt vinden unweit en andere mensen die graag wat meer informatie willen voel je geroepen en meld je aan
tim - 27-11-2011 | 14:56

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Het terugdringen van het aantal 'nachtfeesten' in GelreDome is een aderlating voor cultuurstad Arnhem.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl