Radio Dixicana weer in de lucht in Arnhem

  donderdag 19 januari 2012 | 08:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Richard de Both aan het werk voor Radio Dixicana. foto Henk Rodrigo

Richard de Both aan het werk voor Radio Dixicana. foto Henk Rodrigo

ARNHEM - De roemruchte naam Radio Dixicana keert terug in de ether van Arnhem. Initiatifnemer Richard de Both gaat de zender runnen vanuit een rijtjeshuis in Duiven. Hij gebruikt voor de internetzender dezelfde jingles als voorheen de piraat die tussen 1979 en 1986 razend populair was in Arnhem.

Radio Dixicana, de stem van Arnhem en Arnhems mooiste, was een fenomeen in de stad met deejay’s als Tedje van Leeuwen, Gerard Althuisius en Erick Bloemendaal. Zij draaiden hits, behandelden platenverzoeken, belden met luisteraars en ratelden je vlotgebekt de oren van het hoofd. De Radiocontroledienst van de PTT haalde de zender soms twee keer per dag uit de lucht, maar dat hoorde bij de romantiek. Tot het in 1986 genoeg was en het stil werd.

De zender herleeft nu via internet. Iedereen kan zich melden om een programma te verzorgen. De Both heeft contact met drie kandidaten. "Ze sturen hun programma’s per msn naar me op. Ik zend ze op vrijdag, zaterdag en zondag uit. Ik wil de hele dag gepresenteerde programma’s uitzenden, van negen tot negen. Doordeweeks draai ik alleen muziek.”


Meer lezen over het nieuwe Dixicana?
Kijk in onze
papieren krant - editie Arnhem - van donderdag, 19 januari 2012. Of in onze betaalde online-krant
(LET OP - dit is tot 11 dagen na publicatie mogelijk).

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste Tedje Duivesteijn,

Wat zou het geweldig zijn, wanneer DIXICANA met de "DJ's van toen" weer in welke vorm dan ook, hun show zouden laten "zien en horen".
Hiermee bedoel ik dat de zender maar gewoon op zolder moet blijven staan, want met de huidige boetes kun je bijna gelijk je huis verkopen. Jullie weten als geen ander wat de bedragen "in die tijd" waren, maar nu is het "gebruik maken van ether zonder vergunning" een misdrijf en dat was toen een overtreding!
Boetes van € 40.000 zijn geen uitzondering, en is het dat allemaal waard?
Ik ben van mening dat, na al die jaren, DIXICANA een bijzonder sterk merk is in de regio, en misschien ver daar buiten. Misschien is het een idee om een combinatie te maken van georganiseerde feest-avonden, met een Drive-Inn Show, want iedereen die "toen" luisterde naar DIXICANA koestert warme gevoelens voor de DJ's en muziek.
Hierbij kan eventueel de sfeer van de feest-avonden via een internet verbinding worden weergegeven, dan weet de hele wereld hoe leuk het is in het Arnhemse.
Ik denk dat de kans van slagen heel erg groot is, want de DIXICANA generatie wil graag "het gevoel" nogmaals beleven.
Daar ik nog steeds de uitnodigingsbrief heb om als DJ bij DIXICANA te werken, geeft wel aan wat voor een gevoel ik bij "De Stem van Arnhem" heb.
Helaas heb ik toen voor wat anders gekozen.
William - 22-01-2012 | 12:16
leuk verhaal, maar veel leuker is de reacties van de arnhemse medemens.
krijg toch meer zin om weer een kerstmarathon te doen met de echte dixicanajongens.
ik denk dat wij de boer maar eens moeten vragen de zender weer van zolder af te heken en december DIXICANAMAAND te maken

Gr

Tedje Duivesteijn
Ex directeur
Tedje Duivesteijn - 21-01-2012 | 13:19
@William ben het helemaal met jou eens, heb het eens beluisterd en dit komt in de verste verte niet in de buurt bij het niveau van het oude Dixicana!!!
Kan best begrijpen dat een clubje mensen het erg leuk vind om te proberen radio te maken, maar doe het dan onder een geheel nieuwe eigen naam en laat daarvoor de naam van een prachtig radiostation uit het verleden, alleen al uit respect voor de club van toen met rust!

@Eddy de Boer, kan me ook niet voorstellen dat je er echt blij mee bent, komt de site van het oude station met oude fragmenten nog weer eens online? Das echt veel leuker en heel bijzonder om te beluisteren, je waande jezelf zowaar weer even terug in die tijd bij het beluisteren ervan.
Bertus - 20-01-2012 | 14:17
Leuk idee om de herinnering te laten herleven, maar doe het niet!
DIXICANA was "het radiostation" van Arnhem en probeer dat niet
opnieuw! Je kunt wel de orginele jingles hebben, en een plaatje draaien,
maar de inhoud mis je gewoon!
De kwaliteit van de DJ's, enthousiasme en de spanning van
"wanneer worden we gepakt" zul je op internet niet kunnen weergeven.
Radio maken is erg leuk, maar verzin dan iets nieuws, dat geeft je ook
een eigen gezicht.
Ik vraag me af, waarom een "buitenstaander" dit wil, de "oude" garde
van DIXICANA had dit ook kunnen doen, maar dat is niet gebeurd,
dus,.............. LAAT DIXICANA IN HERINNERING VOORT LEVEN.
William - 20-01-2012 | 12:32
Dit persoon heeft niets met het oude Dixicana te maken en denk ook niet dat we oude DJ's gaan horen hier .

@ Jan Bos Leuk dat je bijna 30 jaar later er nog leuke herinneringen aan hebt.

@ Kim Lay all your love on me Dat was een uitvoering die Erick Bloemendaal, helaas ons veel te vroeg ontvallen, altijd draaide. Volgens mij heette het The Bang mix, ik moet hem volgens mij nog wel hebben ergens.
Eddy de Boer - 20-01-2012 | 09:56

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Arnhem is in het geheel geen carnavalstad.

Colofon Arnhem

Stadsredactie Arnhem
Kadestraat 3
Postbus 9500, 6800 KX Arnhem
Telefoon: 026-3579751
E-mail: redactie.arnhem@gelderlander.nl
Fax: 026-3579703

John Bruinsma, chef, 026-3579752
Rob van der Heiden, teamleider, 026-3579771
Marco Bouman, redacteur
Wilma de Cort, redacteur
Henk van Gelder, redacteur
Berrie van Helden, redacteur
Bob van Huët, redacteur
Harry van der Ploeg, redacteur
Maarten Reith, redacteur
Harold Schuil, redacteur
Leon van Wijngaarden, redacteur
Damian Wüst, redacteur
Piet Venhuizen, redacteur

Fotograaf
Hans Broekhuizen, 026-3579796

Eindredactie
Telefoon:
026-3579751
Petra Berendsen, Erika van Gils, Margriet Verschoor

Redactie Sport
Telefoon:
026-3579761
Egbert van der Weerd, teamleider
Gerard Borgman, redacteur
Marco Houterman, redacteur
Pim Roelofs, redacteur
E-mail: sport.arnhem@gelderlander.nl

Adverteren
Arnhem: Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
Renkum: Maurice Doppen, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Veluwezoom-oost:,
Telefoon: 08801-30809
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl