ARNHEM - Een valbeveiliging die was uitgeschakeld is de oorzaak van de dodelijke val van een 38-jarige militair tijdens een oefening in Schaarsbergen bij Arnhem in februari. Dat staat in een rapport van de Onderzoeksraad voor de Veiligheid dat dinsdag is verschenen.
De militair heeft vermoedelijk tijdens de klim de valbeveiliging aangeraakt, waardoor die niet meer functioneerde.
Het ministerie van Defensie heeft kort na het voorval het gebruik van dit type valbeveiliging verboden. Al eerder waren bij defensie incidenten gemeld met het valbeveiligingsapparaat, stelt de Onderzoeksraad.
De man nam in Schaarsbergen deel aan een oefening. Het beklimmen van de tien meter hoge klimwand van de klimtoren op de Oranjekazerne in Schaarsbergen is daarvan onderdeel.
Volgens ooggetuigen heeft het slachtoffer kort voor zijn val even zittend in de gordel aan de veiligheidslijn gerust, wat erop duidt dat de mini-traxion op dat moment functioneerde. Kort voor het bereiken van het tienmeterplatform viel hij. De man overleed kort daarna als gevolg van een schedelbasisfractuur.
De Onderzoeksraad voor de Veiligheid vindt dat het ministerie van Defensie inmiddels genoeg heeft gedaan om ervoor te zorgen dat er iets wordt gedaan met meldingen van problemen met apparaten.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














