Berlijn omarmt plan voor 'Sonsbeek 2008'

maandag 07 april 2008 | 03:06 | Laatst bijgewerkt op: maandag 07 april 2008 | 10:24

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ARNHEM/BERLIJN - Meer dan tweehonderd gasten hebben dit weekeinde de presentatie van Sonsbeek 2008 op de Nederlandse ambassade in Berlijn bijgewoond. En net als eerder in New York is artistiek leider Anna Tilroe van de internationale beeldententoonstelling, deze zomer in Arnhem, ook in de Duitse hoofdstad overladen met enthousiaste reacties.

Reden om in Berlijn een presentatie te geven was de start van de Biënnale Berlijn. Veel kunstenaars, kunstjournalisten, kunstverzamelaars en galeristen waren voor die gelegenheid naar de stad gekomen. Ze grepen de Sonsbeekpresentatie aan om ook een kijkje te kunnen nemen in de door architect Rem Koolhaas ontworpen Nederlandse ambassade.

"Iedereen reageerde opgetogen op het idee van Sonsbeek 2008", vertelt Tilroe. "Ook de processie, waarbij de kunstwerken door de stad worden gedragen door gilden, wordt gezien als een unieke gebeurtenis. We zouden er zo maar historie mee kunnen schrijven, zo is de verwachting."

Natuurlijk is Tilroe blij met zoveel bijval voor haar plannen in Arnhem. "Maar ik loop niet op wolken, hoor. Ik zit met mijn mensen volop in de fase van opbouwen en uitvoeren. Dat is een gecompliceerd proces. Het is fantastisch dat de plannen al zoveel enthousiasme creëren. Maar je moet realistisch blijven: die verwachtingen moeten waargemaakt worden."

Volgende maand presenteert Tilroe Sonsbeek 2008 in Parijs. "Ook die stad is een internationaal kunstcentrum van belang. Ik vind het uniek dat we zoveel steun vanuit Nederland krijgen om te laten zien hoe belangrijk Sonsbeek 2008 voor de wereld is."

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Geen Vitesse-vlaggetjes meer op de stadsbus?

Met de komst van de nieuwe vervoerder 'breng' mogen er in Arnhem geen Vitesse-vlaggetjes meer op de stadsbussen. Wat vindt u hiervan?

Specials