Weekwinnaar 5: lens ontdekt steeds nieuwe gezichten in alle seizoenen

  dinsdag 03 augustus 2010 | 10:10 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 03 augustus 2010 | 10:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Ronde Weide tijdens een zondagmiddagconcert.foto Jan Verniers

De Ronde Weide tijdens een zondagmiddagconcert.foto Jan Verniers

ARNHEM - De veelzijdigheid van Park Sonsbeek spreekt Jan Verniers (47) aan. "Het is een klein stukje natuur met vijvers, weide, bossen en dieren.

Vlakte en heuvels wisselen elkaar af. En je vindt er muziek en beelden. Dat kom je elders niet vaak tegen", zegt de Arnhemmer vanuit zijn vakantie-adres in Wallis, Zuid-Zwitserland.

Verniers ziet enkele overeenkomsten tussen zijn vakantiebestemming en het Arnhemse stadspark. "De vele groene kleuren. En als ik hier een route loop, zie ik ook elke keer weer iets anders. Maar hier zit je pal tussen de bergen. Je gaat meteen de hoogte in. Het heeft allebei zijn eigen charme."

Als hij niet op vakantie is, gaat hij zeker eens in de twee dagen samen met zijn hond, een Boxer, naar Sonsbeek. "Vaak neem ik mijn camera mee. Fotograferen is een beetje een uit de hand gelopen hobby van mij geworden."

De foto van de Ronde Weide maakte hij begin juli tijdens een zondagmiddagconcert. Wat hij met de foto in beeld heeft willen brengen? "Ik wilde de mensen bij de natuur betrekken. De sfeer en gezelligheid van het concert in combinatie met de entourage van het park."

Het is niet de enige foto die Verniers van het park heeft gemaakt. "Je blijft fotograferen in Sonsbeek." Dit jaar heeft hij een fotoboek ontworpen waarin alle seizoenen van het park tot uiting komen. In klein, middel en groot formaat heeft hij het laten drukken. In totaal zijn er rond de dertig exemplaren naar vrienden en familieleden gegaan. Geïnteresseerden kunnen bij Verniers terecht, mail: janverniers@hetnet.nl.

"Er staat ook een foto van de bevroren waterval in. Dat was in 1996 en komt bijna nooit voor. Je kijkt vanaf de onderkant door het bevroren water heen. Dat geeft een heel apart effect."

Dit jaar heeft Verniers ook veel winter foto's gemaakt. "Van sleeënde mensen bij de Witte Villa."

Maar het mooiste jaargetijde van het park vindt Verniers de herfst. "Je kunt dan foto's maken van de herfstkleuren van de bomen waar bepaalde luchten heel mooi bijkomen."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Spelregels

Spelregels Zomer in Sonsbeek

In de maanden juli en augustus publiceert De Gelderlander iedere week een winnend kunstwerk in de krant. De maker krijgt dan ook een interview.

Deelnemers kunnen een afbeelding van hun creatie inzenden naar: zomerinsonsbeek@gelderlander.nl

Makers van een filmpje kunnen hun filmpje op YouTube plaatsen en een link naar het bovengenoemde e-mailadres sturen.

Iedere week wordt een selectie van de inzendingen van de week en de beste inzending op deze plek bekendgemaakt.

Tussen 28 augustus en 8 september kunnen lezers via zomerinsonsbeek@gelderlander.nl hun stem uitbrengen.

Van de weekwinnaars kiest een deskundige jury de uiteindelijke winnaar.

Op 11 september wordt de eindwinnaar tussen 17.00 en 19.00 bekendgemaakt tijdens een feestelijke prijsuitreiking in Villa Sonsbeek. Er wordt dan een jurywinnaar en een publiekswinnaar gehuldigd.

De jurywinnaar wint een geldprijs van 250 euro en krijgt een speciale productie in De Gelderlander.