Buren tegen plan fruitteler Gendt

  woensdag 28 december 2011 | 07:40 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 28 december 2011 | 07:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto ANP

foto ANP

DEN HAAG/ GENDT - De gemeente Lingewaard ziet het plan van fruitteler en varkenshouder Sjaak Hoogveld om twee zorgwoningen van De Karmel voor verstandelijke gehandicapte jongeren aan de Gendtse Olyhorststraat te bouwen als hèt voorbeeld hoe je oude stallen kan vervangen door iets nieuws.

Maar de buren zien het plan niet zitten, omdat de twee zorgwoningen met elk acht kamers voor jongeren in een boomgaard worden gebouwd naast de woning van de buren.

De familie vreest veel overlast, omdat ze er in één klap 24 nieuwe buren bij krijgt. Naast de zestien gehandicapte jongeren komt er per woning een gezin wonen dat toezicht houdt.

De buren hebben geen moeite met de zorgwoningen, maar wel met de plek. Ze vinden dat de woningen op de plek van de te slopen varkensstallen aan de Molenstraat moeten komen en niet midden in een appelboomgaard.

Volgens de gemeentewoordvoerder van Lingewaard is dat niet mogelijk omdat de woningen dan binnen de stankcirkels van omliggende boerderijen komen te liggen.

De raadsvrouw van de buren benadrukte bij de Raad van State dat de gemeente allerlei beleidsregels aan de laars lapt. Zo mag volgens de regeling voor de functieverandering van een agrarisch bedrijf niet meer dan 50 procent van de te slopen stallen worden bijgebouwd. Verder moet er sprake zijn van een functieverandering. Maar Hoogveld wil alleen zijn varkenshouderij afstoten en zijn fruitkwekerij behouden. Ook komen de zorgwoningen op minder dan 30 meter van de woning van de buren te staan.

Staatsraad Scholten had tijdens de zitting ook haar twijfels. Of dat tot een vernietiging van het bestemmingsplan leidt, wordt over zes weken duidelijk worden.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Truus, Manuela, Patries, Joop, Harry, hoe zouden jullie reageren als het jullie kinderen de "nieuwe bewoners" zouden zijn? Zouden jullie dan ook zo opgeblazen reageren op die "foute" boer?

Het zal (gelukkig voor jullie) wel de "ver van mijn bed-show" zijn, maar ik hoop dat er weer 16 bewoners de maatschappij in kunnen.Er zijn gelukkig nog wel mensen zoals Sjaak die wel om medemensen met extra zorglast geven en niet alleen aan "wat zouden de buren, Manuela, ervan vinden.............................."

Respect voor Sjaak en heeeeeeeeeeeeeeeeeeeel veel succes!
Natasja - 30-12-2011 | 17:36
Waarom heeft iedereen altijd een mening, terwijl ze de feiten niet kennen.
En Truus, eerst even goed lezen wat er staat.
Gendtenaar - 30-12-2011 | 16:34
Sjaak H. z'n zakken vullen en anderen met de ellende opzadelen!
Hoop dat de RvS het hele plan afkapt, succes buren!!
Patries - 30-12-2011 | 12:20
Dat de gemeente hier nou wel aan mee wil werken zal wel te maken hebben dat ze godsgruwelijk op hun bek zijn gegaan met het Thomashuis in Doornenburg. Daar was de RvS helder. Het Thomashuis is er illegaal, had nooit gemogen en al helemaal niet binnen de thans geldende agrarische bestemming.
Die boer zal nu wel denken, als daar het illegaal kan moet het legaal vast wel mogen en kunnen.
Oh nee, nu gewoon gaan bouwen en straks pas vergunning aanvragen.
Harry - 29-12-2011 | 21:26
Onvoorstelbaar wat een hypocriet verhaal. Hopelijk zet de RvS er een streep door en kan die foute boer de boom in.
Joop - 29-12-2011 | 07:34

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Naast het omlaag brengen van het aantal aangiftes moet ook het gevoel van onveiligheid worden bestreden. Een luisterend oor bieden aan slachtoffers en mensen met gevoelens van onveiligheid is volgens burgemeester Harry de Vries een belangrijk instrument. Heeft dat zin?

Reactieformulier Betuwe

Redactie Betuwe
Kadestraat 3
Postbus 9500
6800 KX Arnhem
Telefoon: 0481-371510 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20436743)
E-mail: redactie.elst@gelderlander.nl

Suzanne Huibers, chef
Vincent Bos,
Bernardo van Hal,
Job van der Meer,
Karin Mulder, plv. chef
Rob van der Velden,

Adverteren
Maurice Doppen
, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl