LBL wil inzicht in telefoonkosten van burgemeester

zaterdag 06 februari 2010 | 08:58 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 februari 2010 | 10:13

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Burgemeester Harry de Vries van Lingewaard. Foto: ANP

Burgemeester Harry de Vries van Lingewaard. Foto: ANP

HUISSEN - Is het bedrag dat Harry de Vries wil terugbetalen voor mobiele telefoonkosten toereikend? Ook dat is een vraag die Margareth Bouwmeister (Lokaal Belang Lingewaard) beantwoord wil zien.

Bouwmeister komt donderdag met een motie. Strekking van die motie is dat de onkosten die De Vries met een gemeentelijke creditcard heeft gemaakt voor raadsleden, moeten worden terugbetaald. "Maar we bekijken of we de motie iets breder kunnen trekken", zegt Bouwmeister. Zij is van mening dat de nadruk tot nu toe teveel op het declaratiegedrag van het college van burgemeester en wethouders gelegd: "Als raadsleden moeten wij ook de hand in eigen boezem steken. Ik wil dat raadsleden op dezelfde wijze behandeld worden als het college."

Bouwmeister noemt het onbegrijpelijk dat bonnen niet adequaat zijn gecontroleerd. Ze geeft toe dat het onderzoek van B06-L2000 de basis vormde voor zelfreflectie.

Volgens Frans Schut, fractievoorzitter van B06-L2000, is de motie die LBL wil indienen volkomen overbodig: "Op deze manier wordt met een klein feitje de aandacht afgeleid van waar het werkelijk om gaat. Kleuterpolitiek, dat is het."

Meer over de bonnetjesaffaire in de zaterdagkrant van De Gelderlander
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Goede zaak dat de raad ook naar zichzelf kijkt in dit verhaal. Vreemd dat een enkele fractie dit kleuterpolitiek noemt. Heeben die misschien iets te verbergen? Of zijn ze ook wel eens door H. de Vries getrakteerd en hebben ze dat gewoon aangenomen.

Vergeet niet dat raadsleden ook namens de raad (als gekozen afgevaardigde namens de gehele raad) aktiviteiten ondernemen die niet gerelateerd zijn aan hun eigen, persoonlijke functioneren als raadslid en derhalve niet onder de eigen onkostenvergoeding (kleine onkostenvergoeding) die raadsleden (volgens door de minister bij wet vastgestelde loon en onkostenvergoeidng) bij hun schamele beloning krijgen.
Lingewaarder - 11-02-2010 | 11:49
Dag Harry, succes met je volgende baan , waar hopelijk niks te sjoemelen valt, trouwens neem al die kornuiten ook mee. En die B Janssen moet helemaal weg hier. Wat zou dat toch een opluchting zijn
willem - 10-02-2010 | 17:43
Ik hoop dat de commissaris deze man toch nooit meer een benoeming geeft als burgemeester, want het is toch wel duidelijk dat hij er alleen maar zit voor eigen eer en glorie! Ben benieuwd wat de declaraties van 2007 en 2009 opleveren. The show goes on!
Lingewaardse - 10-02-2010 | 15:29
Het college van b en w van de gemeente Lingewaard dient op te stappen. Of de burgemeester nu wel of niet boven het maaiveld uitsteekt wat zijn kwaliteiten betreft doet niet ter zake. Er is door het college gesjoemeld. Dit college is geen integer college.
Een college van b en w dient absoluut integer tezijn. Nu heeft omroep Gelderland bij toeval het declaratiegedrag van het college naar buiten gebracht. Zou dat de enige smet zijn die er op dit college rust??
Dit college kan geen enkel gezag meer laten gelden.
Dus opstappen . En stapt het college niet zelf op, kan de bevolking hier een steentje toe bijdragen door en masse te gaan stemmen op 3 maart as.
Frits van Eck
Frits van Eck - 08-02-2010 | 21:39
alleen die blik uit de ogen al dan krijg je toch al een unheimisch gevoel!!

wie kan ik nog meer naaien denkt ie!
Jan de Boer - 08-02-2010 | 16:57

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Uw mening

Schut-de Vries

Nu Frans Schut met zijn partij B06-L2000 de grootste is geworden in Lingewaard, wordt hij wethouder. Dat betekent dat burgemeester Harry de Vries moet samenwerken met iemand die hij 'een volksvertegenwoordiger onwaardig' noemt. De Vries en Schut in een college is onwerkbaar.

Plastic

De gemeente Lingewaard haalt plastic afval huis-aan-huis op. De Overbetuwe heeft vips. Dat zijn container die het plastic verhakselen. Ze staan in de dorpscentra. Welke manier van inzamelen van plastic heeft uw voorkeur?

Dijkafsluiting

Tijdens de proefafsluiting van de dijken afgelopen zomer op zondag nam het verkeer op andere wegen in de gemeente Lingewaard toe. Het Lingewaardse college vraagt nu aan de gemeenteraad te besluiten of de dijken in de zomermaanden op zondag definitief op slot moeten. Wat vindt u?