Democratisch Onderwijs aast op plek in Betuwe

  donderdag 22 april 2010 | 10:48 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 22 april 2010 | 11:04

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

De Renkumse stichting Democratisch Onderwijs De Vallei aast op een plek voor een nieuwe school in Elst of Heteren maar is door de gemeente Overbetuwe afgewezen op procedurele gronden.

Democratisch Onderwijs zoals De Vallei voorstaat is geïnspireerd op het concept van Israëliër Yacov Hecht, die er in 1987 mee begon en wereldwijd navolging kreeg. Slot zegt dat het lijkt op Iederwijs. Kernpunten zijn dat kinderen zelf kiezen wat ze willen doen vanuit hun eigen motivatie en interesse en dat de school bestaat uit een groep van verschillende leeftijden. Slot ziet mogelijkheden in de Betuwe omdat de bereikbaarheid er goed is en prognoses uitwijzen dat leerlingenaantallen groeien.

Voorzitter Gerard Slot is daar teleurgesteld over. Hij zegt dat in de Betuwe vraag is naar deze vorm van onderwijs, waarbij ouders, leerlingen en leerkrachten de school Overbetuwe zegt bewijzen te missen waaruit blijkt dat Slot bevoegd is om als aanvrager op te treden.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Tjonge jonge, wat een inzicht weer jongens. Niemand DWINGT jullie je kinderen hierop te doen hoor. Er zijn alleen veel kinderen (en ouders) die gewoonweg niets zien in een onderwijsconcept dat dateert uit de tijd van de industriële revolutie en dat sindsdien haast onveranderd is gebleven. Er is gewoonweg geen wetenschappelijke basis voor het regulier onderwijs - niks! Voor natuurlijk leren is er vanuit de motivatie psychologie, het sociaal constructivisme en de antropologie, alsmede de neuro-wetenschappen tal van bewijs dat deze vorm van onderwijs werkt. Bovendien is er ook genoeg ervaring met dit onderwijs (de eerste school werd al in 1859 gesticht, en de langst draaiende school heeft volgend jaar zijn 110de jubileum) om te kunnen spreken van een historie van bewezen succes: kinderen van deze scholen zijn gemiddeld genomen, hoger opgeleid, gelukkiger, succesvoller, en beter in staat zinvol werk te vinden.
Maar ik kan jullie mensbeeld niet veranderen, dus ik wil alleen maar zeggen, laat deze mensen lekker hun school oprichten, en bemoei je er niet mee!
Elias - 23-04-2010 | 01:00
Onderwijs blijft al achter bij hetgeen je - eigen referentiekader - mag verwachten. Nog meer vrijheid. Deze vorm van onderwijs zou gewoonweg verboden moeten worden. Terug naar de basis!!!!!
tonny - 22-04-2010 | 11:40
Hou op met die onzin zeg.Hebben we al niet genoeg kinderen die doen wat ze lekker zelf willen???Dat kun je toch wel zien aan al die ontspoorde jeugd.Ouderwetse maatregelen zouden beter op hun plaats zijn
pietje - 22-04-2010 | 12:00

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




De Lingewaardse parochie De Levensbron heeft aangekondigd dat over drie jaar zes van de huidige zeven katholieke kerken dicht gaan. Alleen Huissen-stad blijft open. De sluiting van kerken in Lingewaard gaat veel te rigoureus.

Reactieformulier Betuwe

Redactie Betuwe
Kadestraat 3
Postbus 9500
6800 KX Arnhem
Telefoon: 0481-371510 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20436743)
E-mail: redactie.elst@gelderlander.nl

Suzanne Huibers, chef
Dolf Schellekens,
Bernardo van Hal,
Job van der Meer,
Karin Mulder, plv. chef
Rob van der Velden,

Adverteren
Maurice Doppen
, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl