unnel voor A15 kan goedkoper

  maandag 26 juli 2010 | 16:34 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 juli 2010 | 17:39

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een verlengde A15 ontlast de Pleyroute bij Arnhem. Foto: Cees Mooij/De Gelderlander

Een verlengde A15 ontlast de Pleyroute bij Arnhem. Foto: Cees Mooij/De Gelderlander

ARNHEM - De 400 miljoen euro die een tunnel onder het Pannerdensch Kanaal meer zou kosten dan een brug is inclusief een verplicht bedrag voor flinke tegenvallers. Zonder tegenslag kan dat bedrag uiteindelijk tientallen procenten lager uitvallen. Dat zegt Alexander Dieperink, projectmanager van ViA15, het projectbureau dat de doortrekking van de A15 onderzoekt.

In theorie kan een brug zelfs net zo duur uitpakken als een tunnel.

De Gelderlander besteedt dinsdag in de papieren krant uitgebreid aandacht aan de doortrekking van de A15.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@mg - 28-07-2010 | 18:03
Het idee van een aansluiting ter hoogte van de A18 is niet om verkeer van Rotterdam naar de Achterhoek en vice versa te laten rijden. Het gaat erom dat de aansluiting op de A12 tussen Duiven en Zevenaar veel te krap én te druk wordt. Het is een plek waar nu al iedere dag lange files staan. Het gevolg is dus dat die files die jij zo graag uit Arnhem ziet verdwijnen, zich gewoon verplaatsen naar dat soort plekken. De A12 wordt al uitgebreid met een extra rijstrook, maar die zal al vollopen bij huidige verkeersaanbod. Een aansluiting van de A15 op deze plek betekent niks anders dan een nieuw verkeersinfarct. Let wel: één waar je betaald in mag staan, want het is de bedoeling om tol te heffen op het nieuwe stukje weg.

Voor als je het daar niet zo goed kent, tel maar mee. In een circel met een straal van niet meer dan drie kilometer heb je daar straks niet alleen een nieuw knooppunt van twee van de drukste rijkswegen van het land, maar ook de op- en afritten bij Duiven, Westervoort en Zevenaar West, de op- en afritten bij Zevenaar, de nieuwe aansluiting bij Zevenaar Oost/Didam, knooppunt Ouddijk (A18) en om te zorgen dat de soepzooi helemaal krakend vastloopt is er ook nog de vurige wens van naieve bestuurders om de toch al overvolle N810 tussen Duiven en Zevenaar op enkele honderden meters van het knooppunt aan te laten sluiten op het nieuwe stukje A15.

Het heeft er veel van weg dat Arnhem en Nijmegen hier een "not in my backyard" spelletje spelen. Van de A325 wordt een soort woonerf gemaakt, omdat het in Lent zo druk is met die snelweg en vooral natuurlijk omdat de gemeente Nijmegen het idee heeft dat er veel mensen zijn die op die toendra tussen Nijmegen en Arnhem willen wonen en daar past geen snelweg bij. Dus wat doe je dan? Je verplaatst het verkeer (lees: de opstoppingen) gewoon naar de randen van de Stadsregio, daar woont toch niemand, of wel soms?
Marcell - 28-07-2010 | 19:58
@Hubert Mulder: Auto's verdelen zich niet zoals water over kanaaltjes.

Het verkeer op de A15 waar Arnhem last van heeft is het verkeer tussen Rotterdam (en 'het westen') en het Ruhrgebied in Duitsland.
De A18 is een mooie weg, maar hoeveel auto's komen er van Rotterdam voor de A18?

Wel, daar kun je over discussiëren. Mij lijkt dat bij het voorgestelde tracé de A12 tot aan de a18 verbreed kan worden.

In ieder geval is het 'regioalternatief' een drama. Al het verkeer dat van de A15 komt en niets met Arnhem te maken wil hebben, wordt door de stad geperst of over de A50 (waar ze het reguliere verkeer verstoppen) - en dan over de A12 die al voor lokaal verkeer gebruikt wordt.

Verkeer dat langs Arnhem moet, moet gewoon een snelweg LANGS arnhem krijgen.
mg - 28-07-2010 | 17:35
Hey Hubert doe eens niet zo slim


Tuurlijk is optie C het meest logische en slimme alternatief.

Maar daar gaan we niet voor in NL, want bij C gaan we door een onbegaanbaar natuurgebied en daar kennen we in NL veel meer waarde aan toe dan aan mensen en aan goede verbindingen!
@Hubert Mulder - 28-07-2010 | 12:51
Pak de opties en graaf deze als voorbeeld (kanaaltjes) in het zand of klei, pak een emmer water, en giet deze bij het begin van de sleuf (Bemmel) en kijk hoe snel deze wegstroomt door de gegraven kanalen, is dat optie A,B, en of C die direct op de A18 aansluit. Of is het A via de Pleyroute waar Arnhem onderloopt, of is het de route B tussen Duiven en Zevenaar waar de A12 als het ware wegspoelt, of is het de aansluiting op de A18 waar het aan 3 kanten kan wegstromen zonder problemen. Doe hetzelfde vanuit Emmerich en hetzelfde vanuit Doetinchem. O ja, ben geen Ingenieur, maar ik vraag mij sinds die A73 Roermond bruggen af (o sorry, het zijn tunnels ) of wij nog wel helder nadenken.
Hubert Mulder - 28-07-2010 | 08:36
Nu beginnen,als er weer jaren ge OH wordt is het project weer vele malen duurder en gaat de verkeers ellende maar door.
Walter
walter - 28-07-2010 | 09:20

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



De gemeente Overbetuwe tilt zwaar aan het uitlekken van een vertrouwelijke brief en maakt er werk van. Is dat niet erg veel moeite?

Reactieformulier Betuwe

Redactie Betuwe
Kadestraat 3
Postbus 9500
6800 KX Arnhem
Telefoon: 0481-371510 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20436743)
E-mail: redactie.elst@gelderlander.nl

Suzanne Huibers, chef
Vincent Bos,
Bernardo van Hal,
Job van der Meer,
Karin Mulder, plv. chef
Rob van der Velden,

Adverteren
Maurice Doppen
, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl