Dwangsom door bouw van station Arnhem

  woensdag 02 november 2011 | 08:55 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 14 december 2011 | 13:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De bouw van station Arnhem Centraal afgelopen zomer. foto Hans Broekhuizen/DG

De bouw van station Arnhem Centraal afgelopen zomer. foto Hans Broekhuizen/DG

ARNHEM - Het bedrijf Van Dalen in Huissen legt zich niet neer bij de dwangsom die de provincie het bedrijf heeft opgelegd. Het bedrijf moet 2500 euro per nacht betalen dat er gewerkt wordt aan het Looveer in Huissen. Volgens het bedrijf is het werk nodig voor de bouw van station Arnhem.

Dinsdag hoorde de adviescommissie van de provincie de bezwaren van de Huissense firma aan. Volgens Van Dalen kon het bedrijf niet anders dan af en toe 's nachts werken. Om de treinenloop rond het station te waarborgen moest er 's nachts gewerkt worden.

De commissie stelde nadrukkelijk de vraag of de nachtelijke overlast voor omwonenden zwaarder moest wegen dan het maatschappelijk belang van een snelle voortgang van de stationsbouw in Arnhem. Die vraag werd extra relevant toen de provinciaal handhavingsambtenaar zei dat de dwangsom was opgelegd na klachten van inwoners van Westervoort aan de overzijde van de Rijn.

Bij een controle in de nacht van 31 augustus op 1 september had de provincie zelf geen overtreding van de geluidsnorm vast kunnen stellen. De provincie stelt echter dat Van Dalen sowieso geen milieuvergunning heeft voor nachtelijk werk. Alleen vorig jaar zomer werd een tijdelijke gedoogbeschikking afgegeven voor het op-, overslaan en bewerken van spoorwegballast voor de stationsbouw in Arnhem.

De bezwaarschriftencommissie doet binnen zes weken uitspraak.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Huissense ondernemers zijn vrijbuiters die met een PVV tatoo op hun borst precies doen waar ze zelf zin in hebben en lak hebben aan alles. Kortom, boeven.
Willem - 14-11-2011 | 15:34
Topdag weer voor die handhavingsambtenaar, die lacht zich helemaal en deuk.
Gewoon, omdat je dat als provinciaal bureaucraatje kan.

kijker - 02-11-2011 | 16:06

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




De Lingewaardse parochie De Levensbron heeft aangekondigd dat over drie jaar zes van de huidige zeven katholieke kerken dicht gaan. Alleen Huissen-stad blijft open. De sluiting van kerken in Lingewaard gaat veel te rigoureus.

Reactieformulier Betuwe

Redactie Betuwe
Kadestraat 3
Postbus 9500
6800 KX Arnhem
Telefoon: 0481-371510 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20436743)
E-mail: redactie.elst@gelderlander.nl

Suzanne Huibers, chef
Dolf Schellekens,
Bernardo van Hal,
Job van der Meer,
Karin Mulder, plv. chef
Rob van der Velden,

Adverteren
Maurice Doppen
, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl