Lingewaard: ingreep leerlingenvervoer is onderzoek

  donderdag 01 december 2011 | 07:07 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 01 december 2011 | 09:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

BEMMEL - Het besluit van Lingewaard om kinderen ouder dan 10 jaar die op kosten van de gemeente naar school worden vervoerd voortaan per openbaar vervoer te laten reizen, is volgens het gemeentebestuur bedoeld om te kijken hoe zelfredzaam deze leerlingen zijn. Het gaat vooral om kinderen die leerling zijn van SBO- basisschool De Vlinderboom.

"We willen onderzoeken of we de zelfredzaamheid kunnen vergroten."

De kinderen van De Vlinderboom moeten met ingang van februari onder begeleiding met fiets of bus reizen en worden niet meer vervoerd per taxibus. Een arts onderzocht de kinderen op hun mogelijkheden op verzoek van de gemeente. Er is geen overleg gepleegd met school of ouders.

Lingewaard staat financieel onder grote druk omdat de gemeente fors moet bezuinigen. De gemeente geeft per jaar 9 ton uit aan vervoer van leerlingen van en naar het speciaal en bijzonder onderwijs.

De gemeente kondigt aan dat er een adviesraad voor het leerlingenvervoer wordt ingesteld. Ook wordt sanemwerking onderzocht met buurgemeente Overbetuwe. De ingreep in het vervoer van kinderen van 10 jaar en ouder kon echter niet wachten.

Overigens zijn alle leerlingen van 10 jaar en ouder die het betreft, aangeschreven. Alleen de kinderen van wie meteen duidelijk was dat ze niet met ov of de fiets konden reizen, hebben geen brief gekregen.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik ben zeker niet blij met deze maatregelen. Onder het mom van 'bevorderen van de zelfredzaamheid'. Volgens mij niet! Gemeente wees eens eerlijk, zeg dat je moet bezuinigen. Bezuinigen vanwege wanbestuur. Wel een gloednieuw gemeentehuis. Daar moet dan de burger maar voor bloeden. WOZ zou volgend jaar ook flink omhoog gaan. Dat accepteer ik ook niet!
Voor wat betreft de actie van het leerlingenvervoer heb ik zelf ook reeds de nodige acties ondernomen. Mijn conclusie is dat de gemeente zijn beoogde besluit onvoldoende heeft afgewogen en op een eilandje (achter het ambtelijke bureau) dit besluit neemt zonder echte inspraak van ouders en school. Ik denk dat de gemeente een ontmoeting met deze partijen (die het uiteindelijk betreffen) niet aan durft. Wat het nu concreet betekend voor de ouders is trouwens niet geheel duidelijk. Ik betwijfel trouwens ook of de gemeente hiermee zijn doelstelling zelfredzaamheid nu invulling geeft. Er zit niet echt veel verschil qua zelfredzaamheid tussen het met een taxibusje naar school worden gebracht en het onder begeleiding met de openbaar vervoersbus naar school worden gebracht. Wie wordt hier nu voor de gek gehouden?
Vader - 30-12-2011 | 09:57
Gemeente Arnhem maakt het nog gekker.
Stuurt in de kerstvakantie een brief met maatregelen die na de kerstvakantie ingaan,leuk
als je kind autistisch is.
Kinderen in arnhem worden voortaan verzameld bij bushaltes die soms wel 10 minuten fietsen van huis liggen.
Wij hebben een bushalte van lijn 7 op de hoek van de straat,maar moeten toch naar de andere kant van de wijk.
gekkenwerk is dat,bezuinigen over de rug van kwetsbare kinderen.
peetie - 26-12-2011 | 23:45
Misschien dat de declaraties van de dames en heren bestuurder afgeschaft kunnen worden; dan is het gat al gedicht!
Bernard - 02-12-2011 | 20:11
Truus,waarom wil jij zo graag dat 'we' onze kinderen zelf naar school brengen?Dacht jij dat ze voor niks op het speciaal onderwijs zitten,dat wij ze niet liever zelf naar de school om de hoek zouden willen brengen? Dat we gevraagd hebben om deze speciale kinderen die het al moeilijk genoeg hebben met zichzelf zonder dat anderen zich er mee gaan bemoeien?
Let wel Truus,ik ben dolblij met mijn dochter,maar voor haar had ik het ook liever anders gezien,en voor háár is er geen andere mogelijkheid dan het speciaal onderwijs wat in haar geval dan ook nog eens zo'n kleine 30 km verderop is,waardoor zij geen aansluiting kan vinden met kinderen uit het dorp hier omdat ze ze niet kent en ook moeilijk afspraken kan maken met de kinderen van haar school omdat zij ook te ver weg wonen...en al deze kinderen Truus komen met leerlingenvervoer van diverse gemeente's naar school,simpelweg omdat het niet anders kan. En verhuizen? Hoe zie je dat voor je? Gaat dat zo maar?Als je uit een aangepaste huurwoning komt? En hoe doe je dat met je werk?
moeder - 02-12-2011 | 14:04
Ik mis nog steeds bij een van de vele reacties die bij dit en vorige artikelen staan de zin: Als dit gaat gebeuren dan brengen we ons kind zélf naar school.
truus - 01-12-2011 | 22:32

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




De Lingewaardse parochie De Levensbron heeft aangekondigd dat over drie jaar zes van de huidige zeven katholieke kerken dicht gaan. Alleen Huissen-stad blijft open. De sluiting van kerken in Lingewaard gaat veel te rigoureus.

Reactieformulier Betuwe

Redactie Betuwe
Kadestraat 3
Postbus 9500
6800 KX Arnhem
Telefoon: 0481-371510 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-20436743)
E-mail: redactie.elst@gelderlander.nl

Suzanne Huibers, chef
Dolf Schellekens,
Bernardo van Hal,
Job van der Meer,
Karin Mulder, plv. chef
Rob van der Velden,

Adverteren
Maurice Doppen
, accountmanager
Telefoon: 08801-32506
Marjo Limpens, accountmanager
Telefoon: 08801-32509
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl