"Maar het gaat eigenlijk om langoesten. Die hebben in tegenstelling tot kreeften geen scharen, maar meer van die lange sprieten", corrigeert Batema. "Ze smaken ook beter." De bedoeling van hun bedrijf is enerzijds om langoesten te kweken en die te verkopen aan restaurants en anderzijds om exemplaren uit te zetten in zee om de populatie weer op peil te brengen. "Alleen in het begin halen we voor de kweek langoesten uit zee. Later is dat niet meer nodig." "Daarnaast is het ook onze insteek om de werkgelegenheid te verbeteren. Er zijn daar met name veel lokale vissers zonder werk", stelt Van der Werf. "Uiteindelijk moeten we aan ongeveer vijftig mensen werk bieden."
Batema noemt South Sea Exclusive innovatief en duurzaam. "We gaan kweken van eitje tot langoest. Op laboratoriumschaal is dat al gelukt. Commercieel nog niet. Dat is dus het innovatieve. Daarnaast halen we dus niets uit de zee, zetten zelfs terug. Dat maakt het ook nog eens duurzaam." "En we zijn ervan overtuigd dat er voor ons ook nog voldoende overblijft", voegt Van der Werf toe. "Maar we verwachten dat we pas verdienen eind 2009, begin 2010 als we de eerste langoesten verkopen."
Het bedrijf verkeert nu nog in de opstartfase. Op dit moment is Van Beijnen op de Filipijnen om naar een locatie te zoeken voor een langoestenkwekerij. Van der Werf en Batema volgen hem volgende week. Eerstgenoemde keert begin december even terug. Reden is dat hun onderneming de finale heeft gehaald van de BiD Challenge, een internationale prijsvraag voor creatief ondernemen tegen armoede. De eerste prijs bedraagt 20.000 euro. "Dat zou een mooie eerste stap van de financiering van ons plan zijn", meent van der Werf.
Of ze winnen of niet, de drie Wageningers hebben nu al succes. "We hebben coaching van ING gekregen", zegt Batema. "Die heeft geholpen om een goed businessplan te schrijven." In een eerder stadium was Frans van Duikeren van Wings MS in Bennekom ook goud waard als coach. "Hij is zo enthousiast dat hij ons ook buiten de studie om steunt met waardevolle tips", aldus Van der Werf.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.
















