Mangroven planten

  maandag 18 februari 2008 | 17:19 | Laatst bijgewerkt op: maandag 18 februari 2008 | 17:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
18 feb 2008, 17:19 - WAGENINGEN - De Wageningse langoestenkwekers Jonah van Beijnen, Peter van der Werf en Bouke Batema hebben op het Filipijnse eiland Palawan mangrovebomen geplant.
Ze deden dat samen met de Nederlandse ambassadeur Robert Brinks.

Het Wageningse trio heeft onlangs het bedrijf South Sea Exclusive opgezet. Bedoeling is om op een duurzame wijze langoesten (een soort kreeften) te kweken. Deze zijn enerzijds bestemd voor consumptie, anderzijds worden jonge langoesten teruggezet in de natuur om een bijdrage te leveren aan het herstel van de natuurlijke populatie. In dat kader zijn mangrovebossen van belang. Zij bieden de jonge langoesten een plaats waar ze voedsel kunnen vinden en kunnen schuilen voor predatoren.

Met hun idee won het drietal vorig jaar de BiD Challenge Award.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



De overval op de Gall & Gall bij de Edese AH XL is vermoedelijk gepleegd met een speelgoedpistool dat even daarvoor is gekocht bij de naburige Blokker.Moeten speelgoedwapens dan maar verboden worden?

Reactieformulier De Vallei

Redactie De Vallei
Keesomstraat 26b
Postbus 8270, 6710 AG Ede
Telefoon: 0318-467420 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-51376023)
E-mail: redactie.ede@gelderlander.nl

Suzanne de Winter, chef, zorg
Tonny Meijerman, toerisme, Veluwe
Dolf Schellekens, politie
Margreet Terpstra, onderwijs
Saskia Wassenaar, Food Valley
Arnold Winkel, Wageningen Universiteit Research