Bij het pand zijn inmiddels blauwe lampen geplaatst, die het moeilijker maken om te spuiten.
De Algemene Belangenvereniging Ede-Oost (ABEO) wil dat er snel een oplossing komt. De club heeft contact opgenomen met de gemeente en alle fractievoorzitters schriftelijk om actie gevraagd.
"Het MGD-gebouw staat in een woonwijk en daarmee is de veiligheid en het veiligheidsgevoel van wijkbewoners in het geding", zegt voorzitter Hans Monshouwer. "Uit vele studies blijkt dat harddrugsgebruik vaak gepaard gaat met insluipingen en andere misdrijven."
Het pand ligt aan de overkant van de kazernes. Defensie heeft de patrouillering rond het gebouw geïntensiveerd, zegt hoofd facilitaire dienst Rob Vollaard. Volgend voorjaar verhuist de praktijk naar de Elias Beeckmankazerne.
,,De gemeente Ede wil graag dat de toegang tot het terrein afgesloten wordt", zegt woordvoerder Henk Faas. "We nemen daarvoor contact op met de kazernecommandant."
Waar de gasten vandaan komen, is niet zeker. Wel wordt een link gelegd met het sociaal pension van het Leger des Heils aan de andere kant van de weg, gelegen op de Elias Beeckmankazerne. Faas: "Het ligt voor de hand te veronderstellen dat er heen- en weergeloop is tussen de daklozenopvang en die ruimte. Tegen ons is ook gesproken over daklozen die geschorst zijn, maar dan wel blijven rondhangen."
Communicatiemedewerker Hanneke van Leeuwen van het Leger des Heils denkt echter niet dat het gaat om hun cliënten. "Wij sturen geen mensen weg. Als mensen er zelf voor kiezen buiten te blijven kunnen we daar niet zoveel aan doen. Bewoners kunnen incidenten het best bij de politie melden. Als ze denken dat het wel om onze cliënten gaat, hebben we het liefst een concreet signalement."
ABEO vraagt om directe aanpak. De zorg is des te groter omdat erover gedacht wordt ook de methadonverstrekking van IrisZorg op termijn naar het sociaal pension te verhuizen. ABEO-voorman Monshouwer: "Als men het nu al niet in de hand heeft, wordt het dan zeker niet beter."
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.
















