Vorig jaar was Arnhem winnaar van de Entente Florale. Wethouder Cees Sanders nam de prijs in ontvangst. Foto: Wales News Service
EDE - Ede moet haar pluspunten veel beter uitventen, wil ze de titel 'groenste stad' van 2010 winnen. Er is genoeg groen, maar dat weten te weinig mensen. Dat bleek tijdens een grote aftrap dinsdag in het Edese raadhuis. Tientallen vertegenwoordigers van natuur- en milieuorganisaties, bedrijven en gemeentelijke afdelingen dachten mee over een goede manier om Ede te promoten.
Wethouder Peter van 't Hoog is stellig over de nationale wedstrijd, waarbij Ede het opneemt tegen Nijmegen, Deventer, Eindhoven en Heerhugowaard. "De andere kandidaten hebben ook enige hoop. Maar er kan maar één winnen, en dat zijn wij."
Bedacht wordt onder andere om boegbeelden te nemen als schrijvers Hans Dorrestijn en Jan Siebelink, om topsporters naar Ede te halen onder de noemer 'goud naar groen' en om alle groene parels van Ede beter te promoten naar buiten.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.















