GFT Ede en Wageningen vergist in Hengelo

  woensdag 17 maart 2010 | 14:20 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 17 maart 2010 | 14:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: Hans Broekhuizen/De Gelderlander

Foto: Hans Broekhuizen/De Gelderlander

EDE/WAGENINGEN - Het groente-, fruit- en tuinafval van Ede en Wageningen wordt vanaf volgend jaar verwerkt in Hengelo. Regio De Vallei heeft bij de tweede aanbestedingsronde gekozen voor Twence Afval en Energie.

Het bedrijf vergist het vochtige deel van het afval tot biogas en het houtige deel wordt in een biomassacentrale verbrand. Het biogas wordt opgevangen en via warmtekrachtkoppeling omgezet naar warmte en groene stroom. Volgens Regio De Vallei is dat veel duurzamer dan composteren, wat nu nog gebeurt. Daarnaast is de verwerking goedkoper dan nu. Duurzaamheid telde voor 60 procent mee in de keuze voor een afvalverwerker.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@Karel Dan lees je het toch niet? Dag Karel!
Jacco - 17-03-2010 | 21:15
Lekker duurzaam is het ook dat dan vrachtwagens op diesel naar Hengelo gaan rijden met GFT afval! Al dat "duurzaam" komt me een beetje de keel uit!
Karel - 17-03-2010 | 16:16

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



De overval op de Gall & Gall bij de Edese AH XL is vermoedelijk gepleegd met een speelgoedpistool dat even daarvoor is gekocht bij de naburige Blokker.Moeten speelgoedwapens dan maar verboden worden?

Reactieformulier De Vallei

Redactie De Vallei
Keesomstraat 26b
Postbus 8270, 6710 AG Ede
Telefoon: 0318-467420 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-51376023)
E-mail: redactie.ede@gelderlander.nl

Suzanne de Winter, chef, zorg
Tonny Meijerman, toerisme, Veluwe
Dolf Schellekens, politie
Margreet Terpstra, onderwijs
Saskia Wassenaar, Food Valley
Arnold Winkel, Wageningen Universiteit Research