Deelnemers an de actie Naked Bike Ride staan klaar om aan hun tocht te beginnen. Foto: Berendien Oldenhave/DG
WAGENINGEN - Ondanks de regen en de WK-wedstrijd Nederland-Japan gingen zaterdagmiddag op het marktplein in Wageningen zo’n twintig man uit de kleren.
De actie ‘Naked Bike Ride’ vraagt aandacht voor het prachtige lichaam van de mens waarmee je je bijvoorbeeld prima fietsend kunt voortbewegen. Een auto is dus helemaal niet nodig. Hordes mensen komen af op de groep naakte mensen die elkaar beschilderen met vredestekens en teksten zoals ‘puur natuur’. Dan stappen de versierde lichamen op en fietsen een rondje door het centrum van Wageningen.
Maar het zwaarste komt nog: op de fiets naar Arnhem. Donkere wolken trekken over de stad. Witte billen en kromgetrokken tenen van de kou trappen de pedalen aan. Koud, maar zij vinden het de moeite waard.
Zie de video voor een beeldverslag van de Naked Bike Ride.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties












