ARNHEM/VEENENDAAL - Oud-secretaris Gerrit Lambers van de stichting Freule Lauta van Aysma heeft zijn zaak gewonnen: het beslag op zijn huis moet worden opgeheven. Dat is het oordeel van het gerechtshof in Arnhem. Voormalig voorzitter Aart Ooms, penningmeester Chris van Holland en adviseurs Willem van de Bovenkamp en diens Haagse compagnon worden echter hoofdelijk veroordeeld voor de schade die de gemeente heeft geleden door de Freule-affaire.
Zie ook:
Wat die schade is, moet volgens het hof nog bepaald worden in een aparte zaak, een schadestaatprocedure. Raadsman Van Loon van Ooms acht een gang naar de Hoge Raad niet onmogelijk.
De stichting, verantwoordelijk voor bouw en onderhoud van bejaardenflats, raakte in 2002 in opspraak toen ruim 10 miljoen euro via een Amerikaans postbusbedrijf spoorloos verdween. Omdat de gemeente Veenendaal garant stond voor de stichting, moest die dit betalen. Huisbank ING, die een procedurefout had begaan, betaalde in een schikking met de gemeente een deel.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














