'Fokkende Turken' wordt PvdA'er fataal

  dinsdag 23 november 2010 | 17:53 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 23 november 2010 | 20:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Rob Spiegelenberg. Foto: Herman Stover

Rob Spiegelenberg. Foto: Herman Stover

ARNHEM - PvdA'er Rob Spiegelenberg trekt zich terug als PvdA-lijsttrekker voor de Statenverkiezingen in Gelderland. Hij is gestruikeld over een omstreden uitspraak over 'fokkende Turken'.


Spiegelenberg zei vorige week op werkbezoek in Heerde tijdens een discussie over bevolkingskrimp op het platteland dat de oplossing daarvoor eenvoudig was. 'Als we alle grenzen opengooien, dan krijgen we weer die Turken en Marokkanen en we weten dat die flink kunnen fokken', zei hij volgens een fractiegenote.

Die opmerking schoot veel PvdA'ers in het verkeerde keelgat. Ze vonden het schokkend en racistisch. 'Met zo iemand moeten wij de verkiezingen ingaan, laat staan winnen?', vraagt zich een lid van de fractie af.

Na intensief mailverkeer, veel telefoongesprekken en een bijeenkomst afgelopen zaterdag werd besloten dat Spiegelenberg geen lijsttrekker kon zijn, zeggen diverse bronnen in de PvdA. Zijn opmerking werd niet ervaren als een fout uitgepakt grapje, maar als een zware misser.

De officiële lezing van de PvdA is een andere. Volgens Gelders partijvoorzitter Jean Eigeman had Spiegelenberg het plotseling veel drukker gekregen op zijn werk. Spiegelenberg is directeur van de werkvoorziening Permar in Ede, die met veel bezuinigingen rekening moet houden.

De Gelderse PvdA gaat nu de verkiezingen in met gedeputeerde Co Verdaas als lijsttrekker.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hulde áán en bloemen vóór die man!
harm toorenz - 26-11-2010 | 19:14
Eindelijk een PvdAer die geen allochtonen pampert (geen Cohen-volger dus) en de waarheid zegt. Wordt hem dat door zijn PvdAllochtonen-genoten niet in dank afgenomen.
Ben niet verbaasd
fuckaducka - 25-11-2010 | 19:43
Mijn reactie van, vandyke - 24-11-2010 | 13:10, had ik gericht aan @ carolien - 23-11-2010 | 21:49. Dat moest echter zijn @Johan - 24-11-2010 | 11:17. Mijn excuus.

@Waever - 24-11-2010 | 11:17 Het feit dat het aantal kinderen bij Marokkanen nog hoger is komt door de eerste generatie. De tweede generatie krijgt een aantal kinderen dat op niveau ligt van autochtonen. Doordat de immigratie van 1ste generatie Marokkanen deze eeuw zo sterk is gedaald, en dat zal naar verwachting niet veel veranderen, zal het vruchtbaarheidscijfer zeer snel dalen. Over een paar jaar is het vruchtbaarheidscijfer van de herkomstgroep, beneden de 2.


vandyke - 24-11-2010 | 15:54
Als je rond 1950 katholieken als fokkers betitelde, steeg je aanzien in PvdA-kring.
pietkremer - 24-11-2010 | 17:28
Krijg een sik van het woord vergrijzing. Het wordt te pas en te onpas gebruikt....Ha...ze hebben een nieuw modewoord uitgevonden.Snap echt niet dat deze man het nu moeilijk krijgt,. Ik weet niet of U het in de gaten hebt....De nederlandse gezinnen hebben veelal niet zulke grote gezinnen maar de marokkanen wel. Wat is er fout aan de opmerking. Vroeger zei men dat van de katholieken immers ook. Toen heette het geen discriminatie. Ook dat is een nieuw modewoord geworden...discriminatie.
jannetje - 24-11-2010 | 17:23

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Kortere spreektijd voor raadsleden moet de vergaderingen van de gemeenteraad van Veenendaal interessanter maken voor burgers.
Wilt u uitgebreid reageren?
Klik hier

Reactieformulier De Vallei

Redactie De Vallei
Keesomstraat 26b
Postbus 8270, 6710 AG Ede
Telefoon: 0318-467420 (voor redactionele spoedgevallen buiten kantooruren: 06-51376023)
E-mail: redactie.ede@gelderlander.nl

Suzanne de Winter, chef, zorg
Tonny Meijerman, toerisme, Veluwe
Albert Heller, politie
Margreet Terpstra, onderwijs
Saskia Wassenaar, Food Valley
Arnold Winkel, Wageningen Universiteit Research