WAGENINGEN - Het aantal studenten in Wageningen neemt nog steeds toe.Nu telt de studentenpopulatie van Wageningen Universiteit ongeveer 7.000, Bij het begin van het nieuwe studiejaar is dit ongeveer 10 procent hoger.
Die groei komt slechts voor een deel voor rekening van nieuwe studenten, zegt woordvoerder Simon Vink. "Het totale aantal groeit ook doordat er minder mensen afstuderen dan er nieuw bijkomen." Sinds 2005 maakt 'Wageningen' een spectaculaire groei door. De afgelopen jaren groeide het aantal nieuwe studenten steeds met circa 10 procent. Vorig waren dat er circa 1.200. Zoals de zaken er nu voorstaan, verwacht de universiteit weer zo'n 1.200 eerstejaars te verwelkomen. "Jaarlijks studeren er zo'n vier-, vijfhonderd studenten af", meldt Vink. "Dat betekent dus dat de totale populatie nog even blijft groeien."
Het komend studiejaar verwacht Wageningen UR naast de 'normale' eerstejaars ook vier- tot vijfhonderd promovendi, zo'n duizend masterstudenten en 'een paar honderd' Erasmusstudenten (studeren met een Europese subsidie tijdelijk aan een andere universiteit). Een groot aantal van de nieuwelingen komt uit het buitenland. Nu telt de universiteit ongeveer 2.500 buitenlandse studenten. Huisvesting van al die studenten blijft een probleem. Weliswaar is de universiteit onlangs gestart met nieuwbouw aan de Haarweg, maar deze woningen zijn pas in de herfst klaar. Wel zijn diverse particuliere initiatieven gestart. Nieuwste: studentenkamers boven theater Junushoff. Tot 450 buitenlandse studenten worden opgevangen in vakantieparken op de Veluwe.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














