VEENENDAAL - Een wegens vermeende fraude ontslagen ambtenaar uit Veenendaal wil zijn baan terug. Volgens hem gedoogde de gemeente het potje op zijn afdeling. De adviseur bedrijfsvoering, afkomstig uit Dodewaard, eist daarom bij de rechtbank zijn baan terug.
Zie ook:
Naast de man kregen nog vier medewerkers ontslag omdat ze duizenden euro's gestolen zouden hebben.
Toen er opeens een nieuwe televisie verscheen op de werkplek van het wijkserviceteam werd ontdekt dat ambtenaren oud ijzer dat bij de gemeente werd ingeleverd, bij een particuliere ijzerhandelaar brachten. Het geld dat ze hiermee 'verdienden', werd in hun gezamenlijke pot gestopt. De Dodewaarder beheerde het potje. Hij zag er helemaal geen kwaad in. Hij heeft er ook een keer zelf geld uit opgenomen, maar dat is later teruggestort.
De ontslagen ambtenaar geeft zelf aan dat hij niet uit is winstbejag. Hij eist daarom zijn baan terug. Dat is Veenendaal echter niet van plan. De gemeente betaalt haar werknemers fatsoenlijk. Er is dus geen enkele reden dat ze dit soort extra uitkeringen zouden gaan toestaan, stelde de advocaat. Hij vond het strafontslag de enig juiste maatregel, zeker omdat alle ambtenaren van de gemeente Veenendaal een integriteitstraining hebben gevolgd.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














