Boze kinderen bezetten gemeentehuis Rijnwaarden

  woensdag 08 februari 2012 | 15:50 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 08 februari 2012 | 15:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Basisschoolleerlingen protesteerden woensdag op het gemeentehuis van Rijnwaarden tegen de bezuiniging op de bibliotheek. foto Carine ten Cate

Basisschoolleerlingen protesteerden woensdag op het gemeentehuis van Rijnwaarden tegen de bezuiniging op de bibliotheek. foto Carine ten Cate

LOBITH - Kinderen uit Rijnwaarden hebben woensdagmiddag het gemeentehuis in Lobith. Ze protesteerden hiermee tegen de forse bezuiningen op de bibliotheekvoorziening in Rijnwaarden.

Kinderen, ouders en leerkrachten zaten pontificaal op de grond van de hal en lazen hun meegebrachte bibliotheekboeken.

Aan de raadsleden Freek Jansen van het CDA en aan Jaap Oepkes van Belangen Gelders Eiland overhandigden ze een petitie met handtekeningen: 1.981 van volwassenen en 324 van kinderen. Deze coalitiepartijen zijn verantwoordelijk voor de forse bezuiniging.

Met de actie lieten de basisscholen zien het oneens te zijn met het raadsbesluit fors te korten op de bibliotheekvoorziening.

De subsidie gaat per 2013 terug van jaarlijks 208.000 euro naar 80.000 euro.

De directie van Bibliotheek de Liemers heeft hierop aangekondigd de vestigingen Pannerden en Lobith te sluiten en te stoppen met de bibliobus, die de dorpen Herwen, Aerdt en Spijk aandoet.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Die actie heeft alleen nut als je die voert tegen personen die weten waarover het gaat.
Aangezien deze lieden waarschijnlijk laaggeletterd zijn kun je net zo goed proberen een koe het Alfabet te laten opzeggen.
Spijk Vooruit - 09-02-2012 | 15:38
Ik beschouw de actie van het CDA en Belangen Gelders Eiland om de bieb te "sluiten" als een stemadvies voor de volgende gemeenteraadsverkiezingen.
Bert Boonman - 09-02-2012 | 13:19
"Linda. Ik denk dat die kinderen er ook achter staan en graag deze ene vrije woensdagmiddag opofferern voor deze zaak.
MariaJ - 09-02-2012 | 00:21
@linda,
Basisschool kinderen zijn vrij op woensdagmiddag.
En waarom is zo'n demonstratie achterlijk?

Nee hoor van gtst kijken worden ze wijs.
Harry - 08-02-2012 | 20:26
Kinderen inzetten voor zo'n achterlijke demonstratie. Zielige ouders. Moeten die kinderen niet leren of spelen? Laat ze vooral geen kind meer zijn. En ja, ik heb zelf ook kinderen, maar zal ze nooit misbruiken voor mijn eigen gerief.
Linda Westervoort - 08-02-2012 | 18:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Bij station Westervoort zijn opnieuw vernielingen gepleegd. Wat moet er gebeuren om dit te voorkomen?


Redactie Liemers
Grutstraat 28, doetinchem
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.zevenaar@gelderlander.nl
Fax: 0314 - 323301

Eelco van den Heuvel, chef
Kees Verschuuren, gemeente Zevenaar, economie, milieu
René Boekhorst Duiven, Westervoort , zorg en gezondheid
Carine ten Cate, Rijnwaarden
Marchel Chevalking, cultuur, onderwijs en religie
Wim Nelissen, Doesburg, politie en hulpverlening

Adverteren
Jurgen Peppelman
, accountmanager
Telefoon: 08801 - 30823
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl