Donner hoopt met behulp van de regeling te voorkomen dat bedrijven hun werknemers moeten ontslaan. Gisteren was de laatste dag dat bedrijven zich konden aanmelden voor de regeling.
Bij Tieleman werken 67 werknemers. De werktijdverkorting is alleen aangevraagd voor het productiepersoneel, zo'n 45 man. "De mensen op kantoor moeten juist extra hard aan het werk om orders los te krijgen", zegt directeur Frans Verhaegh. Tieleman heeft volgens hem klanten over de hele wereld. "Van Brazilië tot Thailand en van Rusland tot het Midden Oosten. Maar er is geen plek meer op de wereld waar de kredietcrisis niet voelbaar is."
De gevolgen van de crisis werden in december voor het eerst goed voelbaar in het Doesburgse bedrijf. "De twee maanden daarvoor kwamen we nog goed door omdat onze orderportefeuille flink was gevuld. In december was het echter een ander verhaal. We hebben het toen samen met het personeel opgelost. Geen overwerk meer, vakantiedagen opnemen, op die manier." Voor Tieleman is het grootste probleem dat banken moeilijker geld uitlenen. "Er zitten best veel orders in de pijplijn, zaken waar we mondelinge overeenkomsten over hebben. Maar deze bedrijven zijn afhankelijk van de banken. Als ze al kredieten krijgen dan duurt het in ieder geval veel langer." Verhaegh verwacht dan ook dat 2009 een moeilijk jaar gaat worden. "We streven er in ieder geval naar deze periode met al het personeel door te komen."
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.
















