Verzet tegen schrappen van nachttrein

  donderdag 22 april 2010 | 09:09

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto ANP

foto ANP

DOESBURG - De 19-jarige Bart Klein Reesink uit Doesburg is een actie begonnen tegen het schrappen van de nachttrein Arnhem-Zutphen via Dieren. Hij heeft samen Gertjan Spieker (18) uit Hall een Hyvespagina in het leven geroepen waar gedupeerde stappers zich online verenigen.

De Hyvespagina is in nog geen week tijd al van 180 leden (op 15 april) gegroeid naar 416 leden (woensdag). De leden zijn afkomstig uit plaatsen als Brummen, Dieren en Zutphen, Ellecom, Doesburg, Laag-Soeren en Leuvenheim. „Veel mensen uit de hele regio balen hiervan”, zegt Spieker.

De NS piekert er niet over de nachttrein Arnhem-Zutphen alsnog te laten rijden. „Deze trein rijdt niet meer en wij zijn niet van plan om op deze beslissing terug te komen”, zegt woordvoerster Coerien Koetsier.

De reacties op Hyves hebben dezelfde teneur: pak de raddraaiers aan, maar laat de trein rijden. „Ik ga zelf al zo’n twee jaar elke week met die trein naar Arnhem. Ongeveer 80 procent van de mensen in de nachttrein maakt er wekelijks gebruik van”, zegt Spieker.

Volgens Spieker is er zeker wel eens sprake van overlast. „Maar het gaat om een kleine kern van idioten.” Hij bevestigt de lezing van politie en NS dat vooral op en rond station Dieren de overlast groot is. „Er is een groep die dan de fiets pakt en onderweg naar huis voor herrie zorgt. Dan vliegen er wel eens spiegels van auto’s. Maar in de trein zelf heb ik mensen weinig zien vernielen.”

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
geweldige actie van NS. Dit zal een hoop overlast schelen. En al die jongeren die nu niet meer kunnen gaan zuipen in Arnhem: daar heb ik geen medelijden mee. WAt een nonprobleem.
marie - 04-05-2010 | 14:05
Pak het kleine groepje aan, die nu die hele groep duperen. Zelf stap ik niet meer en maak er geen gebruik van, maar ik heb wel begrip voor die jongeren die wel goedwillend zijn.
Kan toch niet zo zijn dat, de kleine minderheid alles weer verpest voor de rest. Omgedraaide wereld is dit steeds weer.
Henny - 26-04-2010 | 09:05
Kunnen de raddraaiers zich nu op de nachtbussen gaan storten, die er nu nog rijden.
juultje - 25-04-2010 | 16:26
Wiie gooien snachts steeds fietsen in onze terrontunnel in Dieren ?
Bulten - 23-04-2010 | 08:48

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Bij station Westervoort zijn opnieuw vernielingen gepleegd. Wat moet er gebeuren om dit te voorkomen?


Redactie Liemers
Grutstraat 28, doetinchem
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.zevenaar@gelderlander.nl
Fax: 0314 - 323301

Eelco van den Heuvel, chef
Kees Verschuuren, gemeente Zevenaar, economie, milieu
René Boekhorst Duiven, Westervoort , zorg en gezondheid
Carine ten Cate, Rijnwaarden
Marchel Chevalking, cultuur, onderwijs en religie
Wim Nelissen, Doesburg, politie en hulpverlening

Adverteren
Jurgen Peppelman
, accountmanager
Telefoon: 08801 - 30823
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl