Passagier: er was geen paniek

  dinsdag 11 januari 2011 | 16:15 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 12 januari 2011 | 06:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Ontspoorde ICE-trein bij Zevenaar in januari. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Ontspoorde ICE-trein bij Zevenaar in januari. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Gestrande passagiers stappen in de bussen. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Gestrande passagiers stappen in de bussen. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Bij de gestrande ICE arriveren bussen om de passagiers naar opvang te verplaatsen. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Bij de gestrande ICE arriveren bussen om de passagiers naar opvang te verplaatsen. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Het treinongeval trekt veel belangstelling. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Het treinongeval trekt veel belangstelling. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Gestrande treinreizigers bij zaal Staring in Zevenaar. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Gestrande treinreizigers bij zaal Staring in Zevenaar. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Brandweerlieden overleggen bij de ICE-trein. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Brandweerlieden overleggen bij de ICE-trein. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

foto Danny Jansen

foto Danny Jansen

foto De Gelderlander

foto De Gelderlander

De ontspoorde trein

De ontspoorde trein

De ICE-trein

De ICE-trein

foto René Boekhorst/De Gelderlander

foto René Boekhorst/De Gelderlander

Gestrande reizigers roken snel even een sigaretje voordat ze naar zaal Staring worden vervoerd. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

Gestrande reizigers roken snel even een sigaretje voordat ze naar zaal Staring worden vervoerd. foto Marchel Chevalking/De Gelderlander

1/14
start playing the slideshow

ZEVENAAR - Een lege goederentrein en een personentrein zijn dinsdag even voor twaalf uur met elkaar in botsing gekomen bij Zevenaar. Bij de botsing bij de Fergusonbrug ter hoogte van de Babberichseweg raakten beide treinen ontspoord.

Volgens een van de 146 passagiers van de ICE-passagierstrein, David Launy, was er in de trein geen sprake van paniek: "Ik zag op een gegeven moment de achterkant van de goederentrein heel dicht bijkomen. Ik dacht nog: dat dat goed gaat. Dat ging het dus niet. Er was een harde klap en toen was het meteen heel erg stil in onze trein. Nee, er was geen paniek. Vrij snel werd er omgeroepen dat er drankjes voor ons beschikbaar waren. Uiteindelijk hebben we nog wel lang in de trein moeten wachten."

Brandweer en andere hulptroepen rukten massaal uit. Er waren negen brandweerwagens en dertig spuitgasten ter plekke. Volgens de politie zijn er geen gewonden onder de 146 passagiers. De goederentrein, die aan de zijkant beschadigd raakte, was op weg naar Duitsland. De goederentrein reed richting Arnhem.

De reizigers werden aanvankelijk in de trein opgevangen. Daarvoor was het buiten te koud. Rond 14 uur, dus na twee uur wachten, werden de inzittenden met bussen overgebracht naar zaal Staring in Zevenaar, waar ze werden opgevangen en medisch werden onderzocht.

Volgens veiligheidsdiensten was er aanvankelijk sprake van een TIS 4.4-risico, waarbij rekening werd gehouden met het lekken van gevaarlijke vloeistoffen. Inmiddels is duidelijk dat dat niet het geval is.

Ondanks het treinongeluk rijden de Syntus-treinen tussen Arnhem en Doetinchem zo normaal mogelijk. De verstoring op het internationale traject is volgens de NS pas dinsdagnacht om 02.00 uur verholpen. Er worden bussen ingezet tussen Arnhem en Emmerich. Als gevolg van het ongeval is er ook geen treinverkeer mogelijk op de Betuwelijn.

Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is, is nog niet bekend. Uit helikopters zijn luchtfoto's gemaakt om de botsing zo goed mogelijk te kunnen reconstrueren.

Het treinongeval als tweets-timeline


Grotere kaart weergeven

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het onderwerp is een ongeluk op het spoor maar bepaalde figuren menen andere reageerders aan te moeten vallen. Zet er dan jouw naam bij en zwam niet over brandweer of iets dergelijks.
Als jij zo hard werkt als jij beweert had je niet eens de tijd gehad om dit bericht en de reacties daarop te lezen.
Gerrie Hendriks - 18-01-2011 | 12:52
Veelal maken wissels deel uit van het blokstelsel. Dat wil zeggen dat een trein na het berijden van een wissel eerst een blok(sectie) moet afrijden voordat het voorafgaande blok/wissel kan worden doen vrijgegeven en kan worden aangestuurd.
Clee - 13-01-2011 | 10:32
Pietje Bell brengt me op een idee.
Trein op BR stopt voor rood sein.
Treinkoppelingen schuiven inelkaar (harmonica-effect) en wissel komt vrij Wissel gaat om.
Sein op hoofdlijn groen.
Ondertussen gaan koppelingen weer uitelkaar (harmonica-effect) en schuift treinwagons naar achteren en komt daardoor te dicht bij wissel zodat ICE de goederenwagons raakt.

Dat harmonica-effect kan een trein echt meters korter maken, maar niet zoveel als hier op de foto, dus dat is niet de hele verklaring.
Of wordt na passeren wissel dat wissel weer vrijgegeven, zonder rekening te houden met het feit dat het aftakkende spoor de eerste tientallen meters nog heel dicht langs het andere spoor loopt?
Speurneus - 13-01-2011 | 09:40
Clee en Speurneus hebben het bij benadering,bij het rechte eind,de rest:betweeters.
wel is het zodat de goederentrein eerst vrij van wissel moet hebben gestaan,anders kan het wissel niet gestuurd worden(bekijk de juiste foto) om e.e.a. te bewerkstellen moet aan 4 voorwaarden worden voldaan.
Net als `n auto kan `n trein ook achteruit rijden,`t is maar dat je `t weet.
Pietje bel - 12-01-2011 | 23:15
@toontje: Heb ook niet verondersteld dat die goederentrein over de BR reed. Immers niet alle goederentreinen rijden daarover. O.a. omdat een aantal loc's niet zijn voorzien van ERMTS voor de BR!!!
Clee - 12-01-2011 | 17:06

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Bij station Westervoort zijn opnieuw vernielingen gepleegd. Wat moet er gebeuren om dit te voorkomen?


Redactie Liemers
Grutstraat 28, doetinchem
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.zevenaar@gelderlander.nl
Fax: 0314 - 323301

Eelco van den Heuvel, chef
Kees Verschuuren, gemeente Zevenaar, economie, milieu
René Boekhorst Duiven, Westervoort , zorg en gezondheid
Carine ten Cate, Rijnwaarden
Marchel Chevalking, cultuur, onderwijs en religie
Wim Nelissen, Doesburg, politie en hulpverlening

Adverteren
Jurgen Peppelman
, accountmanager
Telefoon: 08801 - 30823
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl