Provinciaal geld voor grote restauratie landgoed Sevenaer

  woensdag 31 augustus 2011 | 16:25 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 31 augustus 2011 | 16:26

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De stal van het landgoed aan de Wittenburgstraat in Zevenaar. Foto: De Gelderlander

De stal van het landgoed aan de Wittenburgstraat in Zevenaar. Foto: De Gelderlander

ZEVENAAR - Landgoed Sevenaer kan in november waarschijnlijk beginnen met de eerste grootscheepse restauratie. Dankzij een flinke subsidie van de provincie Gelderland komt de herbouw van de veestal aan de Wittenburgstraat in zicht.

Het provinciebestuur van Gelderland is bereid om 1 miljoen euro over te maken. Gelderland houdt nog wel één slag om de arm: Provinciale Staten, het Gelders parlement, moet instemmen met de gift.

Het landgoed heeft een plek verworven op de lijst van 'vliegende-startprojecten' van Gelderland. Dat zijn projecten die passen in het recente Gelderse coalitieakkoord én die in 2011 al kunnen beginnen.

Landgoed Sevenaer en de gemeente Zevenaar trekken al ruim een jaar samen op om het herstel van de vervallen kasteelboerderij voor te bereiden.

De provincie wil met de eenmalige subsidie zowel bijdragen aan het herstel van het Polderhuis als aan de veestal.

De restauratie vergt in totaal 1,47 miljoen euro. Het overige geld komt van enkele fondsen, waaronder het Nationaal Restauratiefonds en het VSB fonds.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Top. Eindelijk laat de Provincie zien wat zij met ons geld in positieve zin doen. Eerst Biljoen in Velp en nu Sevenaer.
En vooral werken aan de publieke openstelling voor meer draagvlak!
Rob - 02-09-2011 | 17:45
Ik dacht dat Huize Zevenaer in particuliere handen is bij jonkheer van Nispen,het is toch niet meer als normaal dat je je eigen bezittingen opknapt,en onderhoud, moet hier het gemeenschapsgeld van de provicie gelderland aan verspilt worden.In deze tijden van bezuinigingen kun je dit niet verkopen Stop het geld liever in de gezondheidszorg ,en anders, ik heb misschien ook nog wel een oud schuurtje te restaureren
Jonkvrouw huppelepup
jonkvrouw huppelepup - 02-09-2011 | 13:11
Sloop die troep en geef daar weer geen geld aan uit.En maar roepen wij moeten bezuinigen.
Ik krijg de indruk dat de gewonen werkman moet bezuinigen wij worden voor de gek gehouden
in dit land .de rijke worden rijker en de armen arme.
Oudeman - 01-09-2011 | 22:12
@joseph Je woorden zijn me uit het hart gegrepen...



willemen - 01-09-2011 | 19:44
Beter laat dan nooit. Met deze actie wordt de toekomst van één van de laatste echte historische gebouwen in de binnenstad bijna veiliggesteld. Tijdens, maar vooral na de oorlog is er al zoveel schandelijk verloren gegaan (m.n. de Doelen, Enghuizen, Huize Pelgrom, Hof van Berlijn) dat we blij mogen zijn dat dit landgoed en kasteel bewaard blijven. Toegegeven het is wel een cadeautje van de provincie. Jonker van Nispen is zeker schuldig aan het verval van Huis Sevenaer en het landgoed. Door zijn blinde idealisme van superbiologisch boeren (leuk, maar totaal niet courant) en het jarenlange juridische getouwtrek om de omliggende gronden met de gemeente is de jonker zo goed als bankroet. Zijn geluk is dat hij een machtspositie heeft sinds de gemeente tot het inzicht is gekomen dat dit laatste stuk historisch erfgoed van Zevenaar veel waarde heeft (en potentie voor toerisme, recreatie en educatie). Nu kan hij zijn handje ophouden en de subsidiegelden stromen binnen.
Mijns inziens is het dus prima dat er geld beschikbaar komt voor restauratie. Er is echt veel werk aan de winkel om het landgoed en het kasteel in oude glorie te herstellen, daarbij zal er misschien nog meer geld nodig zijn, met name voor het kasteel zelf. Uiteindelijk hoop ik dat Huis Sevenaer open wordt gesteld voor het publiek (tenslotte gerestaureerd met publiek geld) en dat dit kasteel gered blijft van de ondergang. Dit toekomstbeeld zal pas gerealiseerd kunnen worden na het overlijden van de Jonker.
Jammer alleen dat dit allemaal voorkomen had kunnen worden als men tijdens de jaren zestig en zeventig iets meer had nagedacht en niet blind op expansie was gericht.
Joseph - 01-09-2011 | 17:06

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Bij station Westervoort zijn opnieuw vernielingen gepleegd. Wat moet er gebeuren om dit te voorkomen?


Redactie Liemers
Grutstraat 28, doetinchem
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.zevenaar@gelderlander.nl
Fax: 0314 - 323301

Eelco van den Heuvel, chef
Kees Verschuuren, gemeente Zevenaar, economie, milieu
René Boekhorst Duiven, Westervoort , zorg en gezondheid
Carine ten Cate, Rijnwaarden
Marchel Chevalking, cultuur, onderwijs en religie
Wim Nelissen, Doesburg, politie en hulpverlening

Adverteren
Jurgen Peppelman
, accountmanager
Telefoon: 08801 - 30823
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl