Treinstation Zevenaar-Oost stapje dichterbij

  dinsdag 25 oktober 2011 | 07:19 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 26 oktober 2011 | 17:02

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Zevenaar krijgt er waarschijnlijk een tweede station bij: Zevenaar-Oost. archieffoto Henk Rodrigo

Zevenaar krijgt er waarschijnlijk een tweede station bij: Zevenaar-Oost. archieffoto Henk Rodrigo

ZEVENAAR - De provincie en Stadsregio Arnhem Nijmegen starten met de gemeente Zevenaar een planstudie naar een tweede treinstation in Zevenaar. Dit is maandag bekend geworden. Zowel Gelderland als de Stadsregio staat achter de komst van Zevenaar-Oost, zoals het station nu wordt genoemd.

Spoorbeheerder ProRail mag het planonderzoek gaan doen en hier trekken de provincie en het bestuur van het knooppunt Arnhem-Nijmegen ieder 800.000 euro voor uit.

Het station komt bij de nieuwe wijk Groot Holthuizen. De treinhalte krijgt ook een transferium, dat ruimte biedt aan 400 auto's en 300 fietsen.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Mooi laat ze er maar snel mee beginnen. En voor de mensen die hier niet mee eens zijn ..... jammer ... kijk eens op routeplanner van de ANWB als je woont of werkt op Zevenaar oost is het in het gunstigste geval meer dan 5 km naar het station dus laat Zevenaar maar mooi hun gang gaan misschien wordt het nog wat met de hoofdstad van de Liemers!
Zevenaar Centrum - 26-10-2011 | 10:24
Volgens planning had het station in 2009 al geopend moeten zijn , dus planstudie is wel op tijd.
Zevenaar-Oost. - 26-10-2011 | 01:20
@Jan Jansen en Martijn, hier zit wel een plan achter, zoals het transferium, 90ha bedrijventerrein en verhuizing van Liemers College dep. Vestersbos naar dit gebied, vlak in de buurt van het nieuwe station.

Mbt de Stadsregio, deze gaat ontmanteld worden en de taken gaan terug naar de provincie Gelderland. Zal blij zijn als dat een feit wordt.
Renee Teunissen - 25-10-2011 | 13:27

En wat dacht je van haltes bij Ooy, Helhoek en Horsterpark?

En aan de andere kant van de IJssel Arnhem-Broek en Arnhem IJsseloord 1 en 2.
@troll - 25-10-2011 | 13:02
Hoe is het mogelijk dat er mensen zijn die denken dat wij in een democratisch land leven.
Ze stemmen op partijen terwijl niet gekozene de plannen bedenken -maken en laten uitvoeren!! Zie regio raad !
Stemrecht - 25-10-2011 | 11:55

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Bij station Westervoort zijn opnieuw vernielingen gepleegd. Wat moet er gebeuren om dit te voorkomen?


Redactie Liemers
Grutstraat 28, doetinchem
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.zevenaar@gelderlander.nl
Fax: 0314 - 323301

Eelco van den Heuvel, chef
Kees Verschuuren, gemeente Zevenaar, economie, milieu
René Boekhorst Duiven, Westervoort , zorg en gezondheid
Carine ten Cate, Rijnwaarden
Marchel Chevalking, cultuur, onderwijs en religie
Wim Nelissen, Doesburg, politie en hulpverlening

Adverteren
Jurgen Peppelman
, accountmanager
Telefoon: 08801 - 30823
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl