Rijn: minste waterafvoer sinds 1971

  woensdag 23 november 2011 | 09:09 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 23 november 2011 | 10:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Luchtopname van de Rijn, daar waar de Rijn zich splitst in de Waal (links) en het Pannerdensch Kanaal (verderop Rijn). Foto: GPD

Luchtopname van de Rijn, daar waar de Rijn zich splitst in de Waal (links) en het Pannerdensch Kanaal (verderop Rijn). Foto: GPD

LOBITH - De afvoer van het water in de Rijn bij Spijk, waar de rivier Nederland binnenkomt, is het minste sinds 1971. Dat meldt Rijkswaterstaat op zijn website.

Met een gemiddelde afvoer van 840 kubieke meter water per seconde is dat ruim de helft minder dan de normale waterafvoer, die ligt op 1.950 kubieke meter water per seconde. Daardoor is onder meer de waterstand in het Pannerdensch Kanaal en de IJssel extreem laag.

De waterstand van de Rijn daalt ook nog steeds. Dinsdag is bij Lobith 7,02 meter boven NAP gemeten, slechts 12 centimeter boven het laagterecord van 6,90 meter in augustus 2003.


Meer lezen over de lage waterstand?
Kijk in onze
papieren krant - editie Liemers van woensdag, 23 november 2011- of in onze betaalde online krant
(LET OP - dit is online tot 11 dagen na publicatie mogelijk).


© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
De Rijn kwam vroeger toen Spijk nog niet bestond bij Lobith (Lobede) in ons land en dat heeft men voor het gemak maar aan gehouden,want al die Aardrijkskunde en Geschiedenis boeken veranderen vond men van den zotte.Trouwens spreek maar met een schipper hij zal altijd zeggen wij leggen bij Lobith aan en niet bij Tolkamer.





Spijk Vooruit - 26-11-2011 | 13:02
6,99 m vanmorgen. nog 9 cm...
A - 24-11-2011 | 12:46
Spijkenaar@ maar de rijnkomt echt wel binnen bij spijk dat moet U toch weten .Lees het stukje eens goed.Maar geef verder niet we zijn niet allemaal slim.
Rijnwaarden - 24-11-2011 | 08:44
volgen mij is de foto stroomafwaarts genomen
L.Muis - 23-11-2011 | 23:43
Ik vindt dit toch raar. Bij lobith ligt de rijn niet, zoals vermeld. Maar hoe kan er dan wel een meetpunt staan.

Na mijn weten is het meetpunt nog steeds op Tolkamer aan de Europa Kade.
spijkenaar - 23-11-2011 | 12:55

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




Bij station Westervoort zijn opnieuw vernielingen gepleegd. Wat moet er gebeuren om dit te voorkomen?


Redactie Liemers
Grutstraat 28, doetinchem
Postbus 25, 7000 AA Doetinchem
Telefoon: 08801- 30832
Telefoon: 08801- 30837 (buiten kantooruren)
E-mail: redactie.zevenaar@gelderlander.nl
Fax: 0314 - 323301

Eelco van den Heuvel, chef
Kees Verschuuren, gemeente Zevenaar, economie, milieu
René Boekhorst Duiven, Westervoort , zorg en gezondheid
Carine ten Cate, Rijnwaarden
Marchel Chevalking, cultuur, onderwijs en religie
Wim Nelissen, Doesburg, politie en hulpverlening

Adverteren
Jurgen Peppelman
, accountmanager
Telefoon: 08801 - 30823
E-mail: advertenties.doetinchem@gelderlander.nl