Verstrikte vos vriest dood

  dinsdag 12 januari 2010 | 08:04 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 14 januari 2010 | 19:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: Jan Rikken

Foto: Jan Rikken

DRUTEN - In de uiterwaard bij Druten is een vos jammerlijk aan haar einde gekomen. Het jonge vrouwtje raakte met haar staart verstrikt in een meidoornstruik, wist zich blijkbaar niet meer los te trekken en vroor dood. Zondagmiddag vond schoenmaker Antoine Bergmans het keihard bevroren kadaver.

Van een afstand gezien lijkt het of het roofdier loert op een veldmuis, pas dichterbij wordt het minidrama duidelijk. De onnatuurlijke houding van de kop lijkt erop te duiden dat het lijkje al eerder is verplaatst. De vos moet eerst zijn gestorven en is toen pas bevroren.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste mensen je ziet toch direct dat dit een opgezete vos is want een vos kan niet in zon rare houding sterven! want hij staat nog en kijkt om hoog zo als je in de andere reactie al leest! en ook er loopt ook een bos wachter rond als die het niet ziet dan is die echt blind! en het lijkt ook dat hij niet zo vast zit. want heb je ooit eerder gehoord dat een vos vast zat in een takje! BTW waarom zou een vos een meidoornstruik in lopen. dit ging al 2000 jaar goed en nu in een keer niet meer ! droom toch veder!
Harma - 11-01-2012 | 20:12
Sjonge, stel jullie niet zo aan. Dat is nou éénmaal de natuur

Danny - 19-01-2011 | 15:41
@Sjongejonge:

Je hebt helemaal gelijk. Als het de natuur is, dan is het de natuur. Al twijfel ik nu ook wel door het commentaar van Cees. Misschien heeft hij gelijk. Ik zal rondvragen.

Ik had gemengde gevoelens over de reacties in het algemeen bij deze site (de doodde hond) Dus nam ik het woord medeleven. Als mensen het niet uitmaakt dat die vos dood is (mij wel), dan hoeft men niet te reageren.

Ik bedoel niet dat je zo per se medeleven voor die vos moet hebben.
Al vind ik het zonde, dat ze dood is. Opzet of niet. Opgezet of niet. Ze is dood!!!!
Sofia - 14-01-2010 | 19:25
@Sofia: Ik ben dol op dieren en vooral de natuur. En de natuur heeft hier zijn werk gedaan. De natuur is soms wreed en soms prachtig, dat maakt de natuur juist zo interessant. Deze dood is dus heel natuurlijk (behalve als het een geschoten opgezette blijkt) en ik zie niet in waarom medeleven nodig is. Daar zit zo'n vos echt niet op te wachten. Ook al die andere dieren niet die een natuurlijke dood sterven.
Sjongejonge - 14-01-2010 | 11:14
Deze vos heeft een opgeheven hoofd,en kan nooit zo zijn doodgegaan!
Een vos die in een doodstrijd is laat op het laats zijn hooft hangen, en zakt door de benen, dan had hij moeten hangen, met zijn hooft op de grond, gezien de sneeuw die op z'n rug ligt, had U waarschijnlijk zijn hele voorfront niet meer gezien
Een vos die verstrikt raakt in een meidoorn is mijns inziens onmogelijk, mocht het wonderlijk toch zo zijn, dan had hij zijn staart of waar die dus ook aan vast zit wel afgevreten!
Hij lijkt eerder gestrikt als verstrikt, en op die manier een geintje ontstaan (geen leuk geintje)
Ook wij geven héél veel om dieren, en helpen die in nood zijn!
Cees - 13-01-2010 | 12:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Marijn Flipse, Danique Maas, Steven de Jel, Joris Jan Voermans

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker (teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl