Bestuurscrisis bij De Zandloper

Auteur: door Peter Deurloo |   vrijdag 19 maart 2010 | 06:51 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 19 maart 2010 | 10:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bezoekers kijken rond in het nieuwe kulturhus De Zandloper. Foto: Eveline van Elk

Bezoekers kijken rond in het nieuwe kulturhus De Zandloper. Foto: Eveline van Elk

BERGHAREN - Kulturhus De Zandloper in Bergharen verkeert in een bestuurscrisis. Drie van de vijf bestuursleden zijn teruggetreden omdat de gevraagde inspanningen hen te veel waren.


Eerder waren er al problemen om überhaupt een werkbaar kulturhusbestuur te krijgen. Na enkele mislukte pogingen trad het huidige bestuur aan. Het bestaat nu alleen nog uit de penningmeester en de secretaris. Het SKW (sociaal-cultureel werk) in de gemeente Wijchen probeert met het rompbestuur te zorgen dat er nieuwe bestuursleden bij komen.

Het bestuur van De Zandloper heeft aan de gemeente gevraagd om een garantstelling voor een lening om extra investeringen in het gebouw te doen. Wijchen wil daartoe pas overgaan als er weer een volledig bestuur is.

Het kulturhus werd op 15 mei 2009 geopend door burgemeester Gosse Noordewier van Wijchen. Het vervangt het oude dorpshuis van Bergharen en vormt een eenheid met basisschool De Wingerd en de gymzaal van die school.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Zie volle acties een van de succesvolle, niet dus, acties van Wethouder Thijssen. Bestuurlijk broddelwerk noemen wij dat! Een project dat vanaf dag 1 slecht is begeleid door de gemeente Wijchen!
Bas - 21-03-2010 | 12:56
Ik blijf het toch vreemd vinden dat aan een multifunctioneel gebouw nog geen jaar na de opening al weer voor € 15.000 zou moeten worden verbouwd.
Wijchen moet de broekriem aanhalen en tegen die achtergrond is dit een absurd verzoek. Indien er nu verbouwd moet worden wat bij de oplevering verkeerd werd opgeleverd moet een eventuele rekening maar naar de bouwer.
Het is onzinnig om aan te nemen dat hier nu gemeenschapsgeld voor zou zijn!
Unweit - 20-03-2010 | 02:16

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


Klik hier voor Standplaats Deest

Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl