Redsters van Vierdaagseloper gevonden

  vrijdag 30 juli 2010 | 16:20 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 30 juli 2010 | 16:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Drukte op de Via Gladiola in Nijmegen. Veel wandelaars zijn al in het bezit van de traditionele gladiolen. foto Flip Franssen

Drukte op de Via Gladiola in Nijmegen. Veel wandelaars zijn al in het bezit van de traditionele gladiolen. foto Flip Franssen

NIJMEGEN - De familie van de 50-jarige Wim uit Swolgen heeft de vrouwen gevonden die hem hebben gereanimeerd tijdens de Nijmeegse Vierdaagse.

Donderdag deed De Gelderlander een oproep. Dat bericht kwam bij radiozender 538 terecht. Een zus van een van de dames hoorde het bericht vrijdagochtend en mailde De Gelderlander.

De dames zijn artsen in opleiding en hebben samen gestudeerd in Amsterdam. Een van de redsters is onlangs naar Nijmegen verhuisd en is werkzaam bij het UMC St Radboud, waar Wim nu ook ligt. Ze zal een dezer dagen bij hem langsgaan.

De andere twee zijn ook van plan naar Nijmegen af te reizen. Ook zal een van hen spoedig telefonisch contact opnemen met de zus van Wim.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@ Frits:

het klopt niet wat je zegt...'arts-in-opleiding' wil zeggen dat je als (basis)arts bent, de geneeskundestudie al hebt afgerond, en je aan het specialiseren bent tot huisarts, specialist, enzovoort. Als je als geneeskunde student co-schappen loopt heb je nog geen eed afgelegd en ben je dus nog geen arts...

Rogi - 02-08-2010 | 10:19
Jaren geleden, in de vorige eeuw, was het echt niet anders met de bereidwilligheid om elkaar te helpen.
Frits - 31-07-2010 | 09:54


En dat heb jij allemaal bestudeerd @Frits!!! Wat ben je toch geweldig dat je dit allemaal weet
KeesW - 01-08-2010 | 17:29
@De Lachende Pikolo - 31-07-2010 | 09:53
Uit het bericht wordt niet helemaal duidelijk of het al artsen waren.
"arts in opleiding" kan 2 dingen betekenen:studenten die in opleiding zijn om arts te worden, of artsen die in opleiding zijn voor een specialisatie.
In het eerste geval hebben ze de eed nog niet afgelegd ;)
Frits - 01-08-2010 | 09:57
@Tinus, bij deze je excuses aanvaard en ik weet dus wel uit ervaring wat reanimatie betekent en dat dit heftig is fysiek en mentaal. Ik vind het begrijpelijk dat de persoon die gereanimeerd is graag zijn helpers/redders wil bedanken maar ik vind het dus niet nodig dat zij van een Burgemeester een lintje daarvoor moeten krijgen, ik zou héél graag zien dat er op de scholen al EHBO-lessen worden gegeven vanaf een bepaalde leeftijd.
Thea - 31-07-2010 | 17:03
Jammer dat mijn eerdere reactie zoveel ophef heeft veroorzaakt.

Maar eerst een reactie naar Thea. Achteraf heb ik jou eerste reactie te snel gelezen en daardoor niet goed beoordeeld. Als het zo is dat ook jij van mening bent dat de huidige maatschappij op basis van hulpverlening in algemene zin de nodige steken laat vallen, kan ik hier niet anders doen dan tegen je zeggen, een welgemeend SORRY!

Wel blijf ik van mening dat het gezien de omstandigheden waaronder vaak hulp verleend wordt het iets bijzonders is als je instaat bent om hulp te verlenen en al helemaal een reanimatie. Ik heb geprobeerd om aan te geven dat er tegenwoordig meer kijkers zijn dan helpers.
Als iedereen dan mijn eerste reactie goed gelezen heeft, had je het volgende gelezen:
“Er zijn ook mensen die wel roepen dat ze ook in zouden grijpen maar op het moment zelf verstijven van schrik en daardoor niet kunnen ingrijpen. Vervolgens is het met een reanimatie zo dat je flink je best moet doen om iemand “terug” te halen. Reanimeren is namelijk lichamelijk een heftige en zware job maar ook geestelijk erg zwaar.”

Dit betekend dus dat er mensen zijn die om welke reden dan ook niet instaat zijn om in te grijpen al zouden ze dat willen. Kortom, ik heb dus niet gesuggereerd dat mensen uit egoïsme niets doen.

Wat betreft mijn laatste opmerking in mijn eerste reactie aan Thea.
Met de zin;“Juist daarom alleen al verdienen de bewuste mensen een medaille en alle lof. Voor jou het advies: geef je op voor een cursus reanimeren en haal je diploma. Dan weet je tenminste waar je het over hebt! “ heb ik willen aangeven dat de personen waar het in het artikel om gaat wat mij betreft toch een medaille verdienen. Het waren artsen in opleiding die de hulp geboden hebben, en dus geen volleerde artsen. Als je in je eerste jaar zit ben je namelijk al arts in opleiding maar heb je nog wel enkele jaren te gaan.

Verder zou het goed zijn als meer mensen een reanimatiecursus gingen doen zodat er vaker hulp geboden kan worden in plaats van te moeten toekijken. Veel mensen hebben namelijk geen flauw idee wat het voor impact heeft voor de persoon die de reanimatie heeft uitgevoerd.
Want nogmaals zoals ook in mijn eerste reactie aangegeven, reanimeren is geestelijk en lichamelijk zwaar werk.

Aan Thea nogmaals, SORRY!
Tinus - 31-07-2010 | 16:20

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl