Mini-Efteling als dank voor gastvrijheid

Door GEERT GEENEN. zaterdag 22 juli 2006 | 05:12 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 22 juli 2006 | 08:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Jan Elemans en Ronald Kool met Klein­duimpje en de Reus ( in aanbouw). Beneden- Leeuwen bouwt massaal voor de Sprookjestuin, die op 30 augustus open gaat. Foto: Jan Rikken

Jan Elemans en Ronald Kool met Klein­duimpje en de Reus ( in aanbouw). Beneden- Leeuwen bouwt massaal voor de Sprookjestuin, die op 30 augustus open gaat. Foto: Jan Rikken

Zaterdag, 22 juli 2006 - BENEDEN- De tuin van het Beneden - Leeuwense verpleeghuis Sint - Elisabeth verandert eind augustus in een sprookjestuin. Al maanden lang zijn vele tientallen mensen in het dorp bezig sprookjesfiguren in elkaar te knutselen.

LEEUWEN - Meer dan tienduizend strijkkraaltjes heeft Hilda Rikken uit de Beneden-Leeuwense Parkstraat verwerkt in haar driedimensionale verbeelding van De wolf en de zeven geitjes. Een week lang heeft ze er elke avond aan gewerkt. En dat is dan nog maar één van de tien sprookjes, die Hilda sinds maart in elkaar heeft geknutseld. Al die kunstwerkjes worden de komende weken ingebouwd in een sprookjesboek van ruim twee bij drie meter, dat vanaf 30 augustus vijf dagen lang te bewonderen is in de Sprookjestuin bij verpleeghuis Sint-Elisabeth.

Het is voor de vijfde keer dat er in Beneden-Leeuwen een mini- uitvoering van het Sprookjesbos in De Efteling wordt gebouwd. En het wordt ook de laatste keer. De tuin van Sint-Elisabeth wordt opgeofferd voor nieuwbouw van het verpleeghuis.

„Deze Sprookjestuin kun je dan ook zien als dankbetuiging voor de gastvrijheid die het dorp daar jarenlang genoten heeft“, zegt Tonny de Kock van de Vrienden van Elisabeth, de club die samen met onder meer harmonie Koning Willem III en carnavalsvereniging De Braoiers het sprookjesspektakel op poten heeft gezet.

Tonny de Kock en mede-organisatrice Dorien van de Pol nemen deze bloedhete julimiddag een kijkje op enkele locaties waar gebouwd wordt. Een leegstaand bedrijfsgebouw aan de Zandstraat is het tweede adres dat ze bezoeken. Hier zijn Jan Elemans, Ronald Kool en nog zo’n twintig anderen van buurtvereniging De Retsers al sinds eind april aan het bouwen.

„We hebben“, vertelt Elemans, „toen we aan onze carnavalswagen begonnen, al rekening gehouden met de Sprookjestuin. De Braziliaanse drummer van toen bouwen we om tot een reus. We zijn nu bezig zijn buik wat dikker te maken.“

Klein Duimpje staat inmiddels ook in de steigers. Met de bouw van een huisje moet nog begonnen worden.

Kool: „Het werk schiet nu in de vakantie wat minder op. Het zal dus wel weer een hoop gehaast op het einde worden. Maar zo gaat het bij ons met carnaval ook altijd.“

Nee, het is gen pretje om met deze tropische temperaturen binnen bezig te zijn.

Elemans: „Maar als ik dan terug denk aan vijf jaar geleden, toen we de vliegende fakir uit De Efteling hadden nagebouwd... Al die kinderen die met open mond van verbazing stonden te kijken... Daar krijg je wel zo’n kick van. Dan weet je ook waarvoor je het allemaal doet.“

Verderop, in een schuur bij de Tulpstraat, staat Thijs Broeder van de Seniorenvereniging 55+ bij een rode draak, die zo goed als klaar is. Vanaf de tweede week van mei heeft hij er, met anderen, aan gebouwd. Er komt nog een mechaniek in dat de vleugels en de bek doet bewegen. Een cd met enge drakengeluiden ook. En lichtjes. Zoals ook de andere sprookjesfiguren verlicht worden, want de laatste Sprookjestuin is een attractie die met name in de avonduren een bezoek verdient.

Tonny de Kock: „Het wordt gewoon prachtig. En we verwachten ook dit jaar weer minstens tienduizend bezoekers.“

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Kwakkenberg

Stadscamping

Een stadscamping is goed voor het toerisme, vindt het Nijmeegse college van burgemeester en wethouders. Vijf jaar geleden brak dezelfde gemeente de enige stadscamping, De Kwakkenberg, op. De Kwakkenberg is verkwanseld, zegt een van de oprichters. Wat vindt U? Moet er een nieuwe stadscamping komen? Heeft U ervaringen met de stadscamping?
Klik hier

Reactieformulier Nijmegen

Redactie Maas en Waal
Voorstadslaan 2
Postbus 36, 6500DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650611
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Tip de redactie (klik hier).

Redactie Maas en Waal
Jacqueline de Bekker, teamleider
Peter Deurloo
Geert Geenen
Bianca Govers
Bas van der Hoeven
Eric Reijnen
Hai Voeten
Ronald Wiegerinck

Eindredactie
Telefoon:
024-3650611
Bettie Arends, Merel Dado, Marcel Hut, Jan-Peter Sengers

Adverteren
Sava Atila, 024-3650641
Frank Lamers,024-3650584
Eelco Postma,024-3650523
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl