Nieuwe kankertherapie St Radboud slaat aan

maandag 08 februari 2010 | 08:10 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 februari 2010 | 18:13

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het Universitair Medisch Centrum St Radboud (UMC) in Nijmegen. ANP

Het Universitair Medisch Centrum St Radboud (UMC) in Nijmegen. ANP

NIJMEGEN - Een nieuwe kankertherapie die in het Nijmeegse UMC St Radboud nog selectief wordt toegepast, dentritische celtherapie, is zo succesvol dat die binnen 5 tot 10 jaar als reguliere behandeling kan worden gegeven voor diverse typen kanker.

Dat zegt Carl Figdor, hoogleraar Immunologie van het Radboudziekenhuis, een van de weinige ziekenhuizen in de wereld waar de behandeling wordt aangeboden én wetenschappelijk op werking wordt onderzocht. Patiënten wijken nu nog uit naar alternatieve behandelaren voor deze therapie ‘als laatste kans’.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

@ Paul,

Mee eens.

Als men mensen zou oproepen om vrijwillig mee te doen om deze behandeling te ondergaan dan heb je er binnen no time een heleboel bijeen. Kankerpatiënten hebben vaak geen 5 of 10 jaar meer om te wachten!! Er moet haast gemaakt worden met deze ontwikkeling!!! Het KWF zou een heel groot deel van wat mensen allemaal bijelkaar hebben geschonken moeten inzetten!!! KWF kom op met je geld voor dit onderzoek!!!!!!!
Een Lingewaardse - 11-02-2010 | 19:12
Vergoeden die handel! Wetenschappelijk onderzoek komt wel. Wanneer je daar op moet wachten ben je al dood.
paul - 11-02-2010 | 11:26
Vergoeden die handel! Wetenschappelijk onderzoek komt wel. Wanneer je daar op moet wachten ben je al dood.
paul - 11-02-2010 | 11:18
Dendritische celtherapie is inderdaad veelbelovend te noemen. Het is tekenend dat er hier weer de 'usual suspects' opduiken die dr. Gorter in Keulen aanhalen als de grote guru m.b.t. deze therapie.

Ik noem een Ton Claessen. (08-02-2010 | 19:56). Na jarenlang de bicarbonaattherapie tegen kanker van "dr" Simoncini op een agressieve manier voor het voetlicht te hebben gebracht heeft 'mijnheer' een andere guru gevonden. Een man die in België gewoon kwakzalver genoemd mag worden.

@Steuner (09-02-2010 | 12:10) maakt het verhaal compleet:

'De dendritische celtherapie behandeling heeft goede resultaten opgeleverd maar is alleen nog niet helemaal wetenschappelijk getest en bewezen.[....] Dit proberen moet natuurlijk wel verantwoord gebeuren.'

Gorter test en bewijst helemaal niets. Deed hij dat maar. Hij doet geen onderzoek en laat de resultaten van zijn peperdure en door de Nederlandse ziektekostenverzekeraars niet vergoedde 'therapie', (tussen aanhalingstekens want we weten eigenlijk helemaal niet wát hij doet) d.m.v. testimonials (de videofilmpjes waar Claessen aan refereert) door anderen publiek maken.

Figdor daarentegen doet goed en solide wetenschappelijk onderzoek.

Ik zou deze mensen dan ook willen aanraden het, welliswaar zeer korte, stukje nogmaals te lezen.

'een van de weinige ziekenhuizen in de wereld waar de behandeling wordt aangeboden én wetenschappelijk op werking wordt onderzocht'

Want daar zit de crux. Wetenschappelijk onderzoek is (helaas) kostbaar en tijdrovend. Daarmee wordt voorkomen dat we mensen valse hoop op genezing bieden. Dendritische celtherapie werkt namelijk niet altijd. Er zijn een heel aantal dingen waar rekening mee gehouden moet worden.

Daar hebben onwetenschappelijke onderbuik-roeptoeters als Claessen helaas geen boodschap aan. Ga je schamen man!





Cryptocheilus - 09-02-2010 | 15:22
Eén van de beste onderzoeksafdelingen van UMC en NCMLS, heb er zelf ook mijn onderzoeksstage gedaan. Makkelijk gezegd zorgt dendritische celtherapie ervoor dat je immuunsysteem wordt wakker geschud om specifiek de tumorcellen aan te vallen. Dus niet zoals een chemo met hagel schieten, maar met een precisiegeweer. Zie ook: http://www2.ru.nl/emags/vox10_jg10/#/22/

Zij zullen de eersten zijn om te zeggen dat je niet moet verwachten dat je meteen geneest van deze therapie. Dat komt waarschijnlijk ook doordat de patiënten die op deze mogen therapie terugvallen al in het allerlaatste traject verkeren (d.w.z. ze hebben slechts nog enkele maanden, zonder kans op herstel en verschillende chemo's ondergaan). Dit is logisch, omdat het nog steeds een experimentele therapie betreft (normale chemo's worden ook niet over één nacht ijs geïntroduceerd). Daarom is het goed lezen dat deze therapie misschien eerder in het traject wordt toegepast, en de verwachting is dat daardoor meer patiënten geholpen kunnen worden.

Suske - 09-02-2010 | 15:14

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Webcams Nijmegen

Slechtvalk Keizer Karelplein Waalbrug Technovium
Slechtvalk ElectrabelKeizer KarelpleinNijmeegse WaalbrugNieuwbouw Technovium
Verkeerspost Waal St. Annastraat Hunnerberg Waalkade
Verkeerspost WaalhavenSt. Annastraat, 'Via Gladiola'Webcam op HunnerbergNijmeegse Waalkade

Airport Weeze