Cuijk wil meer bloemetjes langs de weg

  donderdag 23 februari 2012 | 07:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Rode klaver. Foto: Geurt Franzen/DG

Rode klaver. Foto: Geurt Franzen/DG

CUIJK - Om meer verschillende bloemen en planten in de wegbermen te krijgen, gaat Cuijk de bermen anders maaien. Om te beginnen gaat Cuijk dat doen langs de Millseweg en de Kalkhofseweg.
Voortaan wordt het maaisel weggehaald. Daardoor ontstaat een schrale bodem en dat geeft meer plantensoorten de kans om te groeien.

Als het succesvol is – de gemeente bekijkt dat na vier jaar – worden misschien ook andere wegbermen op een andere manier bijgehouden.

Om niet meer geld uit te hoeven geven, stopt de gemeente met het inzaaien van plukweiden.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
zou in Boxmeer ook moeten maar dan grafkransen want de gemeente Boxmeer is niet veel meer waard.
willem - 23-02-2012 | 17:02
@ bermtoerist
Stond er vroeger gras zowel als een grote variatie aan bloemen en planten in de bermen omdat er "Een karretje op een zandweg reed" waar geen uitlaat gassen van af kwamen?
Daar de natuur voor zichzelf zorgt dat die planten, bloemen en het gras jaar in , jaar uit er zijn en ook blijven waarom zijn die in het heden er allemaal niet meer?
We zien wel.
A v/d B - 23-02-2012 | 15:45
@Av/dB

Wat heb je er toch weinig van begrepen. De berm dankt zijn bestaan aan de aanwezigheid van de weg. Sterker nog, de berm is primair een onderdeel van de weg. Hij dient voor de afwatering, als plek waar ik veilig kan stoppen als ik pech heb, als plek waar de verkeersborden en straatlantaarns staan en waar de kabels in de grond liggen.

En omdat mijn werk (uitvoerder) zich voor een deel afspeelt in bermen weet ik dat er heel wat meer in bermen groeit dan alleen brandnetels. Mooi dat de gemeente Cuijk nu het maaisel gaat weghalen zodat er nog meer kan groeien.
bermtoerist - 23-02-2012 | 14:33
Ecologie -versus-Economie

Daar in het heden geen bloemen meer groeien op de bermen die vroeger in een grote variatie overal aanwezig waren ligt aan de gas uitstoot van het dense verkeer dat dag en nacht langs raast, alleen brandnetels schijnen daar tegen op te kunnen.
De Ecologische werking van de natuur wordt door de Economische trend in het heden grof verstoord en verdwijnd daar door.
Als men nu dwars door alles heen overal maar wegen aan gaat leggen dan krijg je automatisch veel bermen om daar bloemen en planten op te zetten die naar voorbeeld in het verleden een kort leven beschoren zijn en ook daar alleen brandnetels over blijven.
Gedenk mensen ECOLOGIE verschaft GRATIS, ECONOMIE kost veel GELD en maakt ECOLOGIE daar mee stuk en bovendien jezelf want een mens behoort ook bij de ECOLOGIE.
A v/d B - 23-02-2012 | 10:20

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Reactieformulier Maasland

Redactie Maasland
Postbus 49
5830 AA Boxmeer
Telefoon: 0485-572254
E-mail: redactie.boxmeer@gelderlander.nl
Fax: 0485-574989

Eric Reijnen Rutten, (chef), opinie/economie
Joost Ariaans, gemeente Boxmeer/Sint Anthonis/toerisme
Henk Baltussen, gemeente Sint Anthonis/Mill en Sint Hubert/landbouw/bestuurlijke samenwerking
Geurt Franzen, gemeente Cuijk/waterbeheer/cultuur
Dennis Greijn, gemeente Gennep/verkeer/gezondheidszorg
Frank Houtappels, gemeente Grave/justitie/politie

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl