Proefdieractie bij Intervet

  woensdag 08 juli 2009 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 14 juli 2009 | 21:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

BOXMEER - De Anti Dierproeven Coalitie (ADC) komt vrijdag in actie bij Intervet/Schering-Plough Animal Health in Boxmeer. De actievoerders richten zich tegen de dierproeven die bij Intervet worden gedaan. ADC richt zich vooral op het gebruik van honden en katten.


De ADC voert, naar eigen zeggen, vreedzame en legale acties in België en Nederland. De gemeente Boxmeer heeft inmiddels vergunning verleend voor het protest bij Intervet. "Bij Intervet worden veel honden en katten gebruikt", zegt Robert Molenaar, woordvoerder van de ADC. "Wij zijn daar tegen en vinden dat er een verbod op moet komen." Om die eis kracht bij te zetten posteren de demonstranten zich voor het bedrijf aan de Wim de Körverstraat. "Met spandoeken, megafoons en mensen in dierenpak. We willen het zo visueel mogelijk maken."

Hoeveel honden en katten er jaarlijks bij Intervet precies worden gebruikt, is hem niet bekend. "Dat is het grote probleem, bij commerciële dierproefcentra. Daar doen ze heel schimmig over. We weten dat ze honden en katten gebruiken uit publicaties van het bedrijf."

De Anti Dierproeven Coalitie pleit voor meer openheid.

Een gesprek met het bedrijf hebben de actievoerders niet aangevraagd. "Zo'n gesprek moet wel ergens over gaan. De poorten moeten dan worden opengezet, zodat we een kijkje achter de schermen kunnen nemen. Laat ons maar zien dat je bezig bent met proefdiervrije technieken. Daar willen we best over discussiëren."

De ADC benadrukt dat, ook al wordt nu aandacht gevraagd voor honden en katten, de organisatie opkomt voor alle proefdieren. "Maar de aversie tegen proeven is nergens zo groot als bij honden en katten."

Een woordvoerder van Intervet laat weten niet de indruk te hebben dat de ADC uit is op een dialoog. "Pogingen daartoe halen niets uit. Hun doelstelling is media-attentie." Het bedrijf is verbaasd over de actie in Boxmeer. " Wij maken geneesmiddelen voor dieren met gebruikmaking van dieren. Het aantal dieren dat we helpen, is een veelvoud van het aantal dat we gebruiken." Intervet zegt alles in het werk te stellen om het aantal dierproeven te verminderen. "In die zin zijn we het eens met de actievoerders. Maar het zal nooit helemaal zonder kunnen."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
waarom moet er op dieren getest worden dan? als mensen zo nodig producten moeten testen, moeten ze dat op zichzelf doen en niet op onschuldige weerloze dieren!!!!
cindy - 14-07-2009 | 21:54
Iedereen heeft het recht om te demonstreren he, het zou saai worden als iedereen het overal maar mee eens is, en niets van zich/haar liet horen. Eerlijk gezegd vind ik proeven op katten en honden ook niet kunnen. Als je het daar mee eens bent, dan hoop ik dat ze de volgende keer jou hond of kat komen halen voor zo'n test, eens kijken hoe je reageerd.
Pieter - 09-07-2009 | 07:20
@Harry - 08-07-2009 | 12:05
Joh, alle medicijnen die jij gebruikt voor je huisdieren komen bij Intervet vandaan. Meeste proeven daar worden op eidooiers gedaan maar soms kom je in een eindfase er niet onderuit om op dieren te testen. Ironisch he, daar waar ze veterinaire medicatie fabriceren.

Kan nog een leuk zooitje worden. Half Boxmeer werkt bij Intervet en de meeste zijn geloof ik niet gedient van die actiegroepjes...
De Lachende Pikolo - 08-07-2009 | 19:38
die demonstranten, zijn allemaal mensen die niks te doen hebben en die sensatie zoeken.
en ze staan er niet eens bij stil, dat ze zelf ook medicijnen gebruiken, en als ze ziek staan ze als eerste bij de dokter voor medicijnen. als ze echt tegen proefdieren zijn, moeten ze ook GEEN 1 medicijn slikken. en wa denk je van haarverf en heel veel andere producten, mogen ze ook allemaal niet gebruiken, maar dat doen ze toch ook echt wel.

en dan zeggen ze, dat ze alleen proefdiervrije producten gebruiken. MENSEN ER BESTAAN GEEN PROEFDIERVRIJE PRODUCTEN, OOK AL STAAT HET EROP. elke stof wat er in die producten zit, is getest op dieren. alleen in die samenstelling is het niet getest, maar uiteindelijk zijn er geen proefdiervrije producten.

zonder die dierproeven, hadden we nooit geen medicijnen gehad, moet je eens nadenken hoeveel mensen er dan zouden zijn gestorven, als het er niet was.

vroeger ging het er misschien niet goed aan toe. maar het word elk jaar beter, er komen zoveel eisen om proeven te mogen doen, en ze zitten niet meer met honderden beesten in 1 kleine kooi gestopt, zoals hun zeggen. der is zoveel in verandert, maar dat zeggen ze niet, dat laten hun niet zien. ze laten alleen de slechte kanten zien en gebruiken foto's van jaren geleden. en wat denk je wat mensen op de pc kunnen, sommige zijn heel handig in foto;s bewerken.
ikke - 08-07-2009 | 14:37
Beste Harry, zonder Intervet geen tamiflu of andere medicatie die soms broodnodig is. Vreedzame aktiegroep, ga eens werken...
QKoorts - 08-07-2009 | 12:24

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Reactieformulier Maasland

Redactie Maasland
Postbus 49
5830 AA Boxmeer
Telefoon: 0485-572254
E-mail: redactie.boxmeer@gelderlander.nl
Fax: 0485-574989

Eric Reijnen Rutten, (chef), opinie/economie
Joost Ariaans, gemeente Boxmeer/Sint Anthonis/toerisme
Henk Baltussen, gemeente Sint Anthonis/Mill en Sint Hubert/landbouw/bestuurlijke samenwerking
Geurt Franzen, gemeente Cuijk/waterbeheer/cultuur
Dennis Greijn, gemeente Gennep/verkeer/gezondheidszorg
Frank Houtappels, gemeente Grave/justitie/politie

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl