'Gratis ID-kaart ouderen'

  zaterdag 13 maart 2010 | 07:29 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 12:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een identiteitskaart wordt vanaf volgend jaar minimaal een kwart duurder. ANP Photo

Een identiteitskaart wordt vanaf volgend jaar minimaal een kwart duurder. ANP Photo

RIJKEVOORT - Ouderen in Nederland die het financieel moeilijk hebben, moeten een gratis identiteitskaart krijgen.
Dan kunnen ze in ieder geval bij verkiezingen hun stem uitbrengen. Dat vindt Martien van de Weem van Belangengroep Rijkevoort. De secretaris van die politieke partij heeft in een mail aan de voorzitter van de Tweede Kamer een oproep gedaan dit te regelen.

Aanleiding voor Van de Weem zijn de recente gemeenteraadsverkiezingen. Volgens hem moesten veel ouderen die kwamen stemmen onverrichter zake huiswaarts keren omdat ze geen of geen geldig identiteitsbewijs bleken te hebben. Volgens hem is dat papier weliswaar verplicht, maar zijn de kosten van aanschaf (ongeveer 40 euro) voor ouderen die het toch al niet breed hebben vaak te hoog.

In het Land van Cuijk werden honderden mensen teruggestuurd. Volgens Van de Weem ging het vaak om ouderen. Hij pleit voor snelle actie. Woensdag 9 juni zijn er verkiezingen voor de Tweede Kamer. Wordt er niets gedaan, dan gaan weer stemmen verloren, stelt hij.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dan kun je iedereen in de bijstand wel een gratis ID geven, oudere hebben niet minder hoor!
Ruud - 15-03-2010 | 12:14
De heer Donner en onze volksvertegenwoordigers hebben indertijd het indentiteits bewijs ingesteld zg voor onze veiligheid en om fraude te voorkomen. Als via zo'n bewijs onomstotelijk vast staat dat de persoon die zich aanmeldt inderdaad diegene is die hij met zijn stempas voorgeeft te zijn moet hij gewoon kunnen stemmen. Het doet er dan niet toe dat de datum van de pas enkele dagen of mijn part een heel jaar overtijd is. Een pas is er om de indentiteit vast te stellen en niet of de datum juist is. Dit laatste is puur bureaucaratie en letterknechterij.
Schrijer

Tom Schrijer - 15-03-2010 | 10:45
Zo langzamerhand krijg ik het gevoel dat je moet zeuren om er bij te horen.
Ik ben nu 67 en kan mij voorstellen dat er mensen zijn die moeilijk rond kunnen komen.
Dan is het heel gemakkelijk om te zeggen eigen schuld dikke bult .
Maar zo werkt het niet, en als je er goed over denkt als dat tenminste mogelijk is.
moet je toch vastztellen dat die generatie de basis is geweest voor deze luxe en weelde.
Ik ben van mening dat als de staat het verplicht stelt dat legitimatie verplicht is zij dan de kosten voor iedereen moet betalen,
Zowel rijk als ARM.
Ik ben voor wethaving van de overheid
Maar er worden nog steeds te veel fouten gemaakt..
En dat is de schuld door de op hol geslagen bureaucratie.
Dit wilde ik even kwijt
Niet zeuren - 13-03-2010 | 23:41
Ik vind het meer dan logisch dat je je moet legitimeren. En als het goed is kan iedere Nederlander dat ook.
Verder vind ik het ook vreemd dat iemand op leeftijd niet 40 euro in 5 jaar tijd bij elkaar kan krabbelen voor een legitimatie. Dat is 15 cent per week! Nu gaat zeker ons belasting geld weer omhoog zodat de vergrijzing dit weer op kan maken. Sorry maar ik denk dat ook oudere mensen verantwoordelijk met hun geld om kunnen gaan en dit kunnen incalculeren. Dat moeten wij jongeren toch ook!
Nu las ik van de week dat stuk over die mevrouw uit Sint Anthonis die tot twee keer toe terug gestuurd werd. Nou sorry maar dat is niet meer dan normaal. Dus vind het ook een beetje belachelijk dat ze daar dan ook nog een bloemetje mee verdiend.
karin - 13-03-2010 | 11:30
"ouderen die het niet breed hebben" ?? dan gaan maar ´s niet zoveel kienen ! 40 euro zó terug verdiend !
ronald - 13-03-2010 | 12:14

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


Reactieformulier Maasland

Redactie Maasland
Postbus 49
5830 AA Boxmeer
Telefoon: 0485-572254
E-mail: redactie.boxmeer@gelderlander.nl
Fax: 0485-574989

Eric Reijnen Rutten, (chef), opinie/economie
Joost Ariaans, gemeente Boxmeer/Sint Anthonis/toerisme
Henk Baltussen, gemeente Sint Anthonis/Mill en Sint Hubert/landbouw/bestuurlijke samenwerking
Geurt Franzen, gemeente Cuijk/waterbeheer/cultuur
Dennis Greijn, gemeente Gennep/verkeer/gezondheidszorg
Frank Houtappels, gemeente Grave/justitie/politie

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl