‘Er zijn al genoeg Smitten en Bauers’

Auteur: Door ANNE DE HAAN |   donderdag 11 januari 2007 | 05:12 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 15 juni 2007 | 19:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
 Kees (l) en Erich van der Velden bij een van de vele instrumenten die zij bespelen, de accordeon.  Foto: Ed van Alem

Kees (l) en Erich van der Velden bij een van de vele instrumenten die zij bespelen, de accordeon. Foto: Ed van Alem

Donderdag, 11 januari 2007 - De broers Erich (35) en Kees van der Velden (43) hebben niet alleen hun bloedband gemeen; ze delen ook hun liefde voor muziek. Samen vormen zij al vijftien jaar het orkest Jersey.

Beluister Voor altijd samen

Een orkest van twee mensen? Jazeker, Kees en Erich bespelen samen vier instrumenten, te weten keyboard, saxofoon, accordeon en drums. Ook zingen ze allebei.

„We zijn opgegroeid met muziek“, vertelt Kees, die in Mill woont. „Onze ouders waren ook muzikanten. Zo zijn we er ingerold.“

De broers besloten van hun hobby hun beroep te maken en richtten Jersey op.

Van de Engelse wals tot André Hazes; het repertoire van het duo is gevarieerd. Aan elk nummer wordt een eigen tintje gegeven. Wijchenaar Erich: „Ons geluid wordt ook wel de Jersey-sound genoemd.“

Het duo doet artiesten niet na, maar geeft een eigen interpretatie aan liedjes. „Er zijn al genoeg Jan Smitten en Frans Bauers. Wij zijn gewoon onszelf“, aldus Kees.

Jersey verzorgt optredens door het hele land. Erich en Kees treden zo’n vijftien keer per maand op bij onder meer 25-plusavonden en bruiloften.

Ze hebben zes cd’s en twee dvd’s uitgebracht en hebben een eigen nummer: Voor altijd samen. Over hun ambities zijn de broers nuchter. „Een doorbraak komt of hij komt niet. Het zou leuk zijn. We gaan gewoon op dezelfde voet door. En we geven honderd procent!“


Beluister Voor altijd samen

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste Albert,
Bezoek eens onze web-site: www.orkestjersey.nl
Daar zijn demo's van ons te horen, ook kun je fragmenten van onze dvd's bekijken en event. bestellen.
Met vriendelijke groet-Erich van der Velden
Erich van der Velden - 11-01-2007 | 23:30
Jammer dat niet een van hun liedjes attached was aan dit artikel.Dan had ik kunnen horen hoe ze klinken,voordat ik een CD van hen bestel.Ik kan hier in Canada helaas niet zomaar een muziekwinkel in lopen en luisteren eerst even naar hun CD`s,want die zullen hier nog niet zijn,denk ik.De accordeon is mijn favourite instrument voor populaire muziek,net als viool voor klassiek.
Albert Willems - 11-01-2007 | 15:20

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Reactieformulier Maasland

Redactie Maasland
Postbus 49
5830 AA Boxmeer
Telefoon: 0485-572254
E-mail: redactie.boxmeer@gelderlander.nl
Fax: 0485-574989

Eric Reijnen Rutten, (chef), opinie/economie
Joost Ariaans, gemeente Boxmeer/Sint Anthonis/toerisme
Henk Baltussen, gemeente Sint Anthonis/Mill en Sint Hubert/landbouw/bestuurlijke samenwerking
Geurt Franzen, gemeente Cuijk/waterbeheer/cultuur
Dennis Greijn, gemeente Gennep/verkeer/gezondheidszorg
Frank Houtappels, gemeente Grave/justitie/politie

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
E-mail: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl