In het gemeentehuis van Cuijk wordt donderdagavond iets na 21.00 uur de stembus omgedraaid. Foto: Geurt Franzen/DG
CUIJK - Het ‘nee’ van de Cuijkse burger tegen de Homburg Campus moet gerespecteerd worden. Dat vinden de oppositiepartijen in de Cuijkse raad. Donderdag stemde 57,6 procent tegen de plannen om een Homburg Campus te bouwen mét daarin een nieuwe schouwburg. Van de Cuijkse stemgerechtigden kwam 43 procent opdagen.
Of dat opkomstpercentage voldoende is om ook de coalitiepartijen PvdA, CDA en GroenLinks te overtuigen, is nog de vraag. Geen van de drie partijen wilde daar gisteren op vooruitlopen. De drie willen de uitslag binnen de partij of fractie bespreken en wachten een definitief voorstel van B en W af. Op 29 juni neemt de raad een definitief besluit. Dan zal ook het financiële plaatje duidelijk zijn, zo is de verwachting.
Burgemeester en wethouders vinden dat de uitslag ongeldig is omdat minder dan 60 procent van de kiezers is opgekomen. Dat percentage staat in de referendumverordening als drempel genoemd. De meeste politieke partijen in Cuijk vinden echter dat ook bij een lager uitkomstpercentage de uitslag meegewogen mag worden in de uiteindelijke beslissing.
Wethouder Jos Janssen zegt dat de raad aan zet is. „Ik heb goede hoop dat ze de zaak op inhoud zullen beoordelen en eind juni ja zullen zeggen. Onze partners zitten daarop te wachten. Ook mogelijke subsidiegevers wachten met hun toezeggingen tot de raad groen licht geeft.”
Op de uitslag heeft Janssen weinig commentaar. Hij geeft toe dat een duidelijk ‘ja’ van de burgers het college meer steun zou hebben gegeven. „Ik heb alle vertrouwen dat het toch doorgaat.”
Volgens Michiel van Veen, fractievoorzitter VVD, kan de uitslag maar één ding tot gevolg hebben: het plan moet van tafel. „Ik zou het onbegrijpelijk vinden als de raad dit signaal van de bevolking naast zich neer zou leggen. Dan is hij alle geloofwaardigheid kwijt. Dan volgt er een afrekening bij de gemeenteraadsverkiezingen.”
Dat vindt ook Hans Kerskes van D66. Kerskes is blij met de opkomst en vindt de uitslag ‘duidelijk’. „De andere partijen zullen zich aan de uitslag moeten houden. Dat zouden wij andersom ook gedaan hebben.”
ABC vindt de uitslag ‘een helder signaal’ aldus Arnold Peeters.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.














