Voor haar was het een vakantietochtje over de Nederlandse wateren, om de romantische kant van het schippersbestaan te leren kennen. De Arbeidsinspectie beschouwde haar echter als een werkneemster zonder werkvergunning.
De controle vond plaats bij de sluizen in Eefde. Volgens de controleurs deugden de papieren voor de Tsjechische matroos zelf al niet. Het verhaal dat de vriendin alleen meevoer als vakantieganger, ging er ook niet in bij de controleurs. De Nijmeegse schipper moest een boete van 16.000 euro ophoesten voor het Tsjechische paar.
De schipper stapte nadat de rechtbank in Arnhem zijn bezwaren had verworpen, naar de Raad van State. Daar eiste zijn advocaat dinsdag dat in ieder geval de boete voor de vrouw van de Tsjechische matroos geschrapt wordt. De Raad van State doet in zes weken uitspraak.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














