Radboud Universiteit verliest kort geding energienota

  woensdag 11 februari 2009 | 16:10 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 12 februari 2009 | 09:04

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

NIJMEGEN - De Radboud Universiteit Nijmegen moet de verdrievoudigde energienota van haar Magnetenlaboratorium gaan betalen. Dat is de uitspraak van de Arnhemse voorzieningenrechter woensdag in het kort geding dat de universiteit aanspande tegen energieleverancier Liander. De Radboud heeft haar hoop nu gevestigd op het kabinet, aldus een woordvoerder.

Het 23 miljoen kostende High Field Magnet Laboratory (HFML) kan dit jaar door de hoge energienota slechts acht weken in plaats van veertig weken gebruikt worden. „Er zijn meerdere studenten aan het promoveren, er wordt buitenlands onderzoek gedaan, dat ligt nu stil. Ze kunnen wel aan de slag met kleinere magneten, maar dat kan overal. Het unieke onderzoek is nu stilgelegd”, aldus de woordvoerder.

Het Magnetenlaboratorium ligt sinds 1 januari stil omdat de universiteit de energienota niet kan betalen. De rekening valt dit jaar naar verwachting 400.000 euro hoger uit dan vorig jaar, omdat de universiteit voorheen een speciaal tarief kreeg en nu het ’gewone’ tarief moet betalen. Dat is een direct gevolg van nieuwe elektriciteitswetgeving in Nederland.

Onderzoekers gebruiken de hoge magneetvelden om bijvoorbeeld materialen voor snelle computerchips en verbeterde eiwitten voor medicijnen te ontwikkelen. De Radboud Universiteit hoopt in samenwerking met het kabinet tot een oplossing te komen. „Er gaat anders 23 miljoen euro aan gemeenschapsgeld verloren.” Voorlopig gaan de magneten zeer sporadisch aan.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl