"We hebben ook gedacht aan het heffen van entree, maar dat vinden we niet bij de sfeer van de festivals passen. Bovendien is dat moeilijk te controleren op open locaties als het Hunnerpark."
Ook de Affaire, tijdens de Vierdaagsefeesten in het Valkhofpark, controleert bij de ingangen wat er in de tassen zit van bezoekers. "Wij zien een flesje cola of water heus wel door de vingers. Het is ons ook niet te doen om pakjes appelsap voor de kinderen. Het gaat om het publiek dat niet beseft dat horeca-inkomsten onze enige inkomsten zijn. We vragen niet om entree, maar vragen wel om een consumptie op ons eigen terrein."
Peter Onstein stoort zich aan bezoekers die met hele tassen het terrein op komen. "Het is in een café ook niet normaal dat je een eigen drankje meeneemt, dan doe je dat ook niet als bezoeker van een festival."
Voor Oranjepop (komende donderdag) betekent de maatregel dat het gebied omheind moet worden. Een host vangt het publiek op en biedt ook de mogelijkheid om drank op te slaan in een zogenaamde drankgarderobe. Meegenomen drank wordt niet weggegooid, maar bewaard tot de bezoeker het weer op komt halen.
De organisatie van de Vierdaagse staat positief tegenover een verbod op De Affaire. Daar kost een consumptie 2,50 euro. Een biertje of wijntje op Oranjepop kost 2 euro.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














