Straatlantaarns kunnen weer aan en uit

  donderdag 24 december 2009 | 13:14 | Laatst bijgewerkt op: zondag 27 december 2009 | 12:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP Photo

ANP Photo

NIJMEGEN - De straatlantaarns in Gelderland en Flevoland kunnen weer aan- en uitgeschakeld worden. Netwerkbeheerder Alliander in Arnhem heeft de kapotte aan- en uitschakelaar gerepareerd. Het defect ontstond nadat inbrekers op 12 december in een verdeelstation in Nijmegen kortsluiting veroorzaakten door met een ijzeren staaf een transformater van 150.000 volt te vernielen.


Alliander moest daardoor de straatlampen in de twee provincies twee etmalen continue laten branden. Ook konden tienduizenden huishoudens geen gebuik maken van dag- en nachtstroom. Inmiddels is de storing in het systeem van de openbare verlichting in Gelderland en de Flevopolders grotendeels verholpen. In vrijwel het hele gebied functioneert het automatisch in- en uitschakelen weer. Omdat de schakelinstallatie in Lelystad nog niet in bedrijf is wordt in sommige gemeenten in Flevoland en de Betuwe de verlichting handmatig aan en uitgezet.

Liander onderzoekt voor welke klanten de storing positieve of negatieve effecten heeft gehad.

Klanten die vragen hebben over de storing of de mogelijke gevolgen daarvan, kunnen terecht bij het landelijk storingsnummer 0800-9009 of op www.liander.nl .

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Maar hier op Westeraam in Elst branden ze nog steeds
dag en nacht. Waarschijnlijk het verkeerde
knopje gebruikt.
Romein - 27-12-2009 | 12:41
En ik maar denken dat er niemand even aan had gedacht om de sneeuw van de schemersensor die het in- en uitschakelen regelt af te halen ;)
Patrick - 24-12-2009 | 16:19

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl