Politie Gelderland-Zuid schrijft meeste boetes voor te hard rijden

  zondag 27 december 2009 | 09:26 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 30 december 2009 | 14:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

NIJMEGEN – Een populair onderwerp tijdens verjaardagsfeesten: de hoge aantallen bekeuringen in Nijmegen vanwege vaak ‘kleine’ snelheidsovertredingen binnen de bebouwde kom. Uit onderzoek van RTL Nieuws blijkt het gevoel terecht, het korps Gelderland-Zuid is koploper in Nederland wat betreft het uitdelen van snelheidsboetes binnen de bebouwde kom.

Gelderland-Zuid is een relatief klein korps in Nederland, toch voert het in absolute aantallen de ranglijst van hoogste aantal boetes in de stad aan. Maar liefst 260.953 bekeuringen voor te hard rijden binnen de stadsgrenzen werden er in 2008 genoteerd.

Dat aantal kan in 2009 nog wel eens fiks hoger zijn, omdat er steeds meer digitale flitspalen in Nijmegen verschijnen. Die flitsen de hele dag door, 24 uur en dat zeven dagen in de week.

Des te opmerkelijker dat hetzelfde korps Gelderland-Zuid, bijna onderaan staat wat betreft het aantal snelheidsboetes buiten de bebouwde kom.

Reageren kan ook via de poll op de pagina Nijmegen, rechtsonderin.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@eric - 30-12-2009 | 11:04
Met de fiets is het station in Nijmegen toch overal vandaan snel te bereiken?
Ik ben het wel met je eens dat het lokale openbaar vervoer verbeterd moet worden. Misschien nog wat flitspalen erbij plaatsen voor wat extra geld?
Frits - 30-12-2009 | 14:34
@ frits waarom een anti auto stad achterlijk is. Doe niet zo onozel frits.
In nijmegen is ook het OV nog eens erg slecht. Er zijn geen enkele alternatieven voorhanden.
ik reis dagelijks met de trein uit ideële overwegingen. De auto is voor mij sneller. maar ik wordt gestraft omdat ik met het OV in de ochtend het station nijmegen en 's avonds naar huis niet kan bereiken zonder een half uur of langer extra te wachten.
terwijl de reis van auto naar station slechts 20 minuten is. Parkeren enorm kostbaar is voor treinreizigers. Kortom nu maar met de auto naar een station waar ik wel kan gratis kan parkeren dat is dan pure noodzaak.
dat je het auto gebruik wat wilt inperken is prima maar doe dat dan wel correct zorg dat er alternatieven voorhanden zijn. Wel goed comfortabel, snel en regelmatig OV ook naar de kleinere plaatsen. Eeen transferium in nijmegen zuid tegen prijzen zoals in den bosch waar ze dit wel begrepen hebben (2,50 euro per dag en gratis vervoer naar centrum voor 5 personen) Dat kan hier ook als de politiek het wil. Maar deze geven het geld liever uit aan speeltjes zoals aan een achterstandswijk "Hatert" die dat volstrekt niet is.
eric - 30-12-2009 | 10:29
@kebabwijk - 29-12-2009 | 12:13
Het is een correctie om te corrigeren voor een theoretische meetfout van de flitspaal. Niet omdat de kilometertellers van de auto's afwijken. Die wijken namelijk altijd naar boven af (is verplicht), juist om te voorkomen dat mensen te hard rijden zonder dit te weten. Je rijdt dus altijd wat langzamer dan dat je teller aangeeft. Dat wil dus zeggen dat je teller al ruim boven de 60 moet staan wil je een bon krijgen voor 53 km/h!
De smoes "ja, maar ik had niet door dat ik te hard reed, de teller stond net boven de 50" is dus echt complete onzin.
Frits - 30-12-2009 | 09:03
@Pepijn - 28-12-2009 | 20:26
Anti-auto stad zou je kunnen zeggen ja.
Maar waarom is dat achterlijk?
Beetje raar idee van de automobilist om hun eigen voorkeur voor de auto beter te vinden dan de voorkeur van anderen voor bv. fiets of OV. Het is een keuze die wordt gemaakt, en gezien de peilingen is het een keuze waar de meerderheid van de Nijmegenaren het mee eens is (linkse partijen staan nog steeds hoog).
Frits - 30-12-2009 | 09:06
@Mieke - 29-12-2009 | 09:54
Lekker voorbeeld voor je kind, om door rood te fietsen.
Frits - 30-12-2009 | 09:04

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl