'Haven voor oude schepen'

  zaterdag 20 februari 2010 | 07:39 | Laatst bijgewerkt op: zondag 21 februari 2010 | 15:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Orca met eigenaar Leon Berkers (links) in de Lindenberghaven. Foto: Bert Beelen

De Orca met eigenaar Leon Berkers (links) in de Lindenberghaven. Foto: Bert Beelen

NIJMEGEN - De gemeente Nijmegen laat uitzoeken of de Lindenberghaven aan de Waal ingericht kan worden als een haven voor monumentale schepen. Wethouder Kunst heeft al opdracht gegeven hierover te gaan praten met Rijkswaterstaat.


Leon Berkers, eigenaar van de woonboot Orca in deze haven, pleit al vele jaren voor zo'n inrichting. Hij gebruikt zijn boot in de haven als accommodatie voor toeristen. Dat is een groot succes, maar hij is nogal bezorgd over de veiligheid rond de haven. "Het is een uitvalsbasis voor hangjongeren en drugsdealers."

Hij denkt dat door het veranderen van de inrichting van de haven en de komst van oude schepen de sfeer en het karakter van dit gebied 'vriendelijker wordt'. De eigenaren van de schepen zullen als ze er ook mogen wonen, zeker aandacht hebben voor de omgeving. "De sociale veiligheid is ermee gediend."

Kunst vinden een haven met oude schepen ook passen bij de andere toeristische attracties in de omgeving zoals Stratemakerstoren, Velorama en museum Het Valkhof.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dit nieuwsbericht zou compleet zijn als er bij gestaan had dat dit gebeurd op initiatief van de VVD Nijmegen. Het voorstel Havens en Kaden van wethouder Kunst (PvdA) gaat er helaas vanuit dat er een uisterfbeleid van woonschepen plaatsvindt. De VVD is van mening dat monumentale woonschepen het gebied juist kunnen ontwikkelen.
VVD Nijmegen - 21-02-2010 | 15:51
Het word hoog tijd dan mevrouw Kunst ander werk gaat zoeken.Alleen het idee al om in die ouwe meuk(toepasselijk voor Kunst) te gaan investeren.
Marcel - 20-02-2010 | 10:33

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen krijgt een nieuwe burgemeester. De commissaris van de Koningin en de gemeentelijke vertrouwenscommissie dragen de kandidaat voor. Maar wie van de onderstaande mogelijke sollicitanten zou u als Nijmegenaar zelf kiezen?



Nieuwsuitzending 31 januari door nijmegen1


Webcam stadsbrug Nijmegen


Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl