Start proef Spitsmijden regio Arnhem-Nijmegen

  maandag 22 maart 2010 | 08:12 | Laatst bijgewerkt op: maandag 22 maart 2010 | 17:55

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ARNHEM/NIJMEGEN - De Stadsregio gaat op 1 september van start met de nieuwe proef Spitsmijden in de regio Arnhem-Nijmegen. Na de eerdere ervaringen bij de Nijmeegse Waalbrug wordt het SLIM Prijzen dan uitgebreid naar de hele regioring (A50, A15, A12 en A325). Aan dit wegennetwerk vinden de komende jaren werkzaamheden plaats.



Om files te voorkomen is dan ook elke automobilist die de spits mijdt, meegenomen. Binnenkort start de Stadsregio met de werving van automobilisten die mee willen doen aan de proef. Ze kunnen maximaal 150 euro per maand verdienen door anders te reizen. Daarvoor is 16 miljoen euro beschikbaar. Maximaal kunnen 10.000 automobilisten meedoen.

Om sluipverkeer van deelnemers te voorkomen, vindt een extra heffing plaats voor het passeren van de bruggen en andere strategische punten in de regio. Wie een sluiproute kiest, bijvoorbeeld door Arnhem, Nijmegen of over de brug bij Westervoort raakt in een keer 5 euro kwijt. Dat bedrag is even hoog als wat een automobilist kwijtraakt als hij 50 kilometer op de regioring rijdt. Zo moet voorkomen worden dat iemand er financieel beter van wordt als hij een sluiproute kiest.

Voor de registratie wordt gebruik gemaakt van gsm-technologie. Deelnemers krijgen een kastje in de auto die de gereden route automatisch doorsluist naar de Stadsregio. Die hoopt met de proef vanaf de herfst een reductie van drie procent aan voertuigen op de regioring te realiseren.

Stadsregiovoorzitter Jaap Modder: "Wat we willen, is dat het verkeer op de regioring blijft stromen, ook als er werkzaamheden plaatsvinden, zoals de geplande verbreding van de A50. Aan het eind van de proef, voorjaar van 2011, gaan we alles uitvoerig evalueren en analyseren. Uiteindelijk maken we de keus deze of een andere vorm van rekeningrijden definitief in te voeren of niet. We willen geen mogelijkheid onbenut laten de verkeersdruk in de regio te verminderen. Zo vragen wij bedrijven telewerken en flexibeler werktijden in te voeren. Werknemers stimuleren wij gebruik te maken van fiets of openbaar vervoer. "

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik vind het een belachelijke actie. Het is gewoon niet eerlijk ten opzichte van de mensen die ALTIJD al de file mijden, door andere werktijden, te carpoolen, te fietsen of met het OV te gaan. Raar om mensen met eigen initiatief te negeren en degenen die een schop onder hun kont nodig hebben een bak geld te geven.

150 euro per maand! Voor die tweeverdieners die nu van auto ruilen en gewoon met de andere auto in de file gaan staan.

16 miljoen euro kan voor betere dingen gebruikt worden dan te besteden aan mensen die blijkbaar een file kunnen mijden en het niet doen. Besteed dat geld om te investeren in extra openbaar vervoer of het op tijd onderhouden van andere wegen, dan heeft het ook nog een meerwaarde NA de werkzaamheden. Zijn deze dingen straks klaar, is er gewoon weer een ander stuk weg waar gewerkt moet worden.

mike - 24-03-2010 | 18:28
Als al die beleidsmakers en politicie nu eens beginnen met luisteren naar de mensen, en nog beter hun energie steken in de ontwikkeling van een normaal en goed OV dan;

zal het lukken om mensen zoals ik (en daar zijn er een heleboel van) in het OV te krijgen.

Alleen in de tijd dat ik in Nieuwegein woonde is het gelukt om mij met het OV te laten reizen. Op andere lokaties in ons NL heb ik zodanige ervaring dat ik bewust de keuze maak om geheel niet met het OV te reizen! Ik ben zelfs zo erg anti-OV dat ik liever 1 uur extra in de file sta dan dat ik er uberhaupt nog een seconde over nadenk of het OV wel tot de mogelijkheden behoord. De ervaringen die ik telkenmale heb ondervonden als ik met het OV reis, en ja helaas kom ik het nu nog soms eens in een gedwongen situatie tegen) zijn iedere keer zodanig dat ik bij mijn standpunt blijf: Voor mij geen OV meer.

O ja, nog bedankt overheid; door het invoeren van de OV-chipkaart heb ik er nu nog een argument bij om geheel niet meer met het OV te reizen!

De moraal van dit verhaal: Spitsmijden is volgens mij niet van toepassing, dus besteed dit geld aan nutigge dingen, bijvoorbeeld aan goed onderwijs.
joan - 24-03-2010 | 10:46
Wat ik nog NOOIT als oplossing voor al die files heb gezien is het verplicht stellen van variabele werktijden voor werknemers en variabele rijtijden voor vrachtwagens.
Als je variabele werktijden dit verplicht stelt tussen 6 uur en 10 uur als mogelijke begintijd en van 16 uur tot 19 of 20 uur als mogelijke eindtijd, dan spreidt je het verkeer dusdanig dat files absoluut tot het verleden gaan behoren.
Ook vrachtwagens zouden gespreider aan het verkeer deel moeten gaan nemen, bijv. verplicht uitsluitend tussen
10 uur en 16 uur overdag en 's avonds na 20 uur.
Op deze wijze moeten de files toch echt een stuk minder kunnen worden.
Hier is geen dure en ingewwikkelde technologie voor nodig, alleen wijziging van de werktijden-wet en de rijtijdenwet.
Aart - 23-03-2010 | 16:16
Zelfde als Bosbes. Iedere dag Arnhem-Wageningen per trein en fiets, dat zou ik ook sneller met de auto kunnen doen. Kan ik nou ook meedoen, of word ik gestraft omdat ik het openbaar vervoer al gebruik?
Remco G - 23-03-2010 | 13:25
Vooral heel erg moeilijk en duur doen als het ook makkelijk en goedkoop kan, want anders komt het inkomen van het alsmaar verder uitdijende leger mooipratende klaplopers/managers in de knel, en dat is natuurlijk het laatste wat 'we' willen...
thee - 23-03-2010 | 01:35

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl