Norovirus slaat toe in Gasthuis

Auteur: door Hans Peeters |   donderdag 25 maart 2010 | 06:52 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 25 maart 2010 | 09:05

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Afbeelding van het norovirus. Illustratie: Kansas State University

Afbeelding van het norovirus. Illustratie: Kansas State University

MILLINGEN - Het Millingse zorgcentrum Gasthuis Sint Jan de Deo heeft extra hygiënische maatregelen getroffen na een vooralsnog kleine uitbraak van het zogeheten norovirus. Vooral voor ouderen en reeds zieke mensen kan het virus gevaarlijk zijn.

De buikgriep gaat gepaard met diarree, heftig braken, koorts, krampen en misselijkheid. Jaarlijks worden zo'n 4,5 miljoen mensen geveld door buikgriep. Een half miljoen van hen heeft het norovirus onder de leden.

De directie van het Millingse zorgcentrum adviseert bewoners om de hygiëne extra goed in acht te nemen. Voor bewoners met verschijnselen van buikgriep is een speciaal toilet aangewezen. Bezoekers wordt verzocht bij het komen en gaan goed de handen te wassen. Medewerkers die ziek zijn geweest worden verzocht om nog een paar dagen langer weg te blijven om het besmettingsgevaar te verkleinen.

"Het gaat relatief goed met onze zieke bewoners", meldt directeur Hubert Kolkman van Johannes de Deo: "Ouderen zijn altijd wat zieker dan gezonde jongere mensen. Het norovirus is gelukkig minder gevaarlijk dan de Mexicaanse griep. Maar je bent er wel een paar dagen behoorlijk beroerd van."

De GGD Regio Nijmegen heeft dit jaar in totaal elf meldingen gehad van het norovirus.


De symptomen van het norovirus gaan in de meeste gevallen vanzelf over na twee tot pakweg vier dagen. Bij jonge kinderen en vooral oudere mensen met een verzwakte afweer kunnen de klachten langer duren. In die gevallen kan uitdroging optreden, en als dat niet wordt onderkend kunnen patiënten zelfs overlijden.

Het norovirus is erg besmettelijk en wordt onder meer overgedragen via handen die na toiletbezoek niet goed zijn gewassen en door voedsel dat is klaargemaakt door een besmet persoon. Een medicijn tegen het virus bestaat niet.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels




De Sint-Stevenskerk in Nijmegen verkeert in nood. Er is veel geld nodig om verval te voorkomen en noodzakelijk herstelwerk uit te voeren. Er worden acties geïnitieerd. Wat vindt U? Heeft U suggesties voor acties om geld bijeen te brengen voor de St.-Steven?
Klik hier

Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Marijn Flipse, Danique Maas, Steven de Jel, Joris Jan Voermans

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker (teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl