Radboud betreurt rel op twitter over moslimfuif

Auteur: Joris van Egmond |   woensdag 25 augustus 2010 | 17:50 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 26 augustus 2010 | 07:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

NIJMEGEN - De Radboud Universiteit in Nijmegen betreurt de commotie die is ontstaan na een twitterbericht van docent Islam en Arabisch Martijn de Koning.

In het bericht meldde de docent dat hij als onderzoeker een fuif heeft bezocht waar orthodoxe moslims de dag waarop Theo van Gogh werd vermoord, vierden. Dit feest vond plaats op 2 november 2009.
Verschillende media meldden het voorval. In een column in De Telegraaf en op de website Geen Stijl, wordt harde kritiek geuit.

Bij monde van een woordvoerder van de universiteit zegt De Koning spijt te hebben van de tweet. De ontstane commotie zou zijn onderzoek naar radicaliserende moslims, dat in 2011 wordt afgerond, kunnen schaden.

Het bestaan van het feestje kwam aan het licht doordat vorig jaar ene 'Jihadinho' op De Konings account een tweet achterliet met: 'Hey Martijn, leuk feestje he vandaag, houden we erin op 2 november'.

Journalist Patrick Pouw kwam dit bericht afgelopen weekend op het spoor en stelde De Koning de vraag wat hij op zo'n dergelijk feestje wilde doen. De Koning antwoordde: 'Achtergrondinformatie, contacten opdoen, mensen in een bepaalde omgeving zien. Het niet mijn taak is om ze te beoordelen, maar om te begrijpen.''

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Kortom, de Radboud Universiteit betreurt dat een journalist licht heeft geworpen op die smeerlap ...... maar niet dat die man het leuk vond om op dat "theo is dood" feestje te zijn.
Ronald - 27-09-2010 | 16:03
@El Torro
Jij hebt het over 1 incident met 1 criminele Marokkaan........,
Volgens mij haalt het volk waar jij het over hebt iedere dag wel de krant, niet?
En dat zijn veelal niet de meest positieve verhalen!
Heeft niets met angsthazen te maken, meer met fatsoen en normaal gedrag in een democratisch sociaal land waar we ons allemaal veilig willen kunnen voelen..., hoewel ik me kan voorstellen dat die groepjes terroriserende werkschuwe jonge crimineeltjes in de winkelcentra, voetbalveldjes en parken (ook wel Marokkaantjes genoemd) die normale passerende mensen menen te moeten lastigvallen erg intimiderend kunnen overkomen en het is dan ook niet vreemd aan te nemen dat dit dezelfde figuren zijn die feest vieren op 2 november.
Vindt je het verwonderlijk dat mensen bang zijn? Ik niet? Ik heb nog nooit een van die jongelui de zware boodschappentas van een omaatje naar huis zien dragen....
Denk ook niet dat oma dat wil, want die is veel te bang dat ze een duw de gang in krijgt op het moment dat ze de voordeur opent..........
Ed - 27-08-2010 | 20:07
Alle geloven zijn bedoeld om leeghoofden onder het juk te houden. Op dit moment spant de Islam natuurlijk de kroon met z'n achterlijke uitspraken!
Mike - 27-08-2010 | 18:31
Het wordt moeilijk te reageren op het artikel als bepaalde woorden verboden zijn t.w. moslim, Van Gogh, islam enz. omdat die in het artikel aan de orde zijn. Kijk even als volwassen mensen naar onze ingezonden stukken en u zult moeten toegeven dat u angsthazen bent, ontstaan na 1 incident met één criminele Marokkaan. El Torro en Maria
El Torro - 26-08-2010 | 19:23
Als ik dit lees hoop ik dat er snel een VVD/CDA kabinet komt met steun van PVV.
Marco - 26-08-2010 | 17:48

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl