Eis: 6 jaar na overval op twee supermarkten

  donderdag 09 september 2010 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 09 september 2010 | 07:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De met politielinten afgezette Super de Boer in de Nijmeegse wijk Malvert, kort na de overval. archieffoto Bert Beelen

De met politielinten afgezette Super de Boer in de Nijmeegse wijk Malvert, kort na de overval. archieffoto Bert Beelen

NIJMEGEN/MILLINGEN - Tegen een 21-jarige en een 18-jarige Nijmegenaar die ervan worden verdacht zowel de Super de Boer in de Nijmeegse wijk Malvert als de C1000 in Millingen te hebben overvallen, is woensdag bij de rechtbank in Arnhem zes jaar celstraf geëist. De overvallen vonden plaats op 10 november (Nijmegen) en 10 december 2009 (Millingen). Het supermarktpersoneel werd gekneveld en in sommige gevallen ook geslagen en geschopt.

Er werd beide keren tienduizenden euro's buitgemaakt. De twee mannen worden ook verdacht van een poging tot overval op de Coop in Nijmegen in december.

Een derde verdachte, een 19-jarige Nijmegenaar, hoorde vijf jaar cel eisen. De rechtszaak tegen een vierde verdachte (ook 19 jaar, ook uit Nijmegen) werd aangehouden. Hij zou alleen bij de overval op Super de Boer betrokken zijn geweest, alsmede bij drugshandel.

"Deze overvallen hadden forse impact op de slachtoffers. Daar hoort een forse straf bij", zo motiveerde de officier van justitie de strafeisen. Uitspraak over twee weken.

In De Gelderlander van donderdag 9 september een reportage over de rechtszaak. Zie editie Nijmegen en omgeving.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
nou @ overvaller zijn inmiddels op vrije voeten na de eis vrijgelaten hoe kun je 6 jaar eisen en de volgende dag vrij buiten rond lopen zo werkt ons rechtssysteem
me - 19-09-2010 | 21:19
Let wel, het is een eis. De rechter legt meestal een straf van 2/3 van de eis op. Het wordt tijd om het idee van de werkkampen uit te voeren, zo leren de daders ook wat werken is.
Rob - 10-09-2010 | 15:35
@simone
Zo'n onzin praat Hans ook weer niet. In principe is een rechter vrij om een taakstraf op te leggen, bij mijn weten ook bij overvallen ook al zal dat in de praktijk minder vaak voorkomen. Op www.rechtspraak.nl zal hij zeker niet veel wijzer worden. Als je het zo goed weet, schrijf dan wat er aan zijn statement niet deugt in plaats van naar een website te verwijzen.




Linker - 09-09-2010 | 15:34
@bart. prima idee. En een camera op gericht zodat iedereen kan kijken. Smerig tuig om een ander zo te behandelen. Na de gevangenisstraf direct het Nederlanderschap ontnemen.
teun - 09-09-2010 | 12:47
Ik neem aan dat de rechtbank het volgende in overweging neemt:

Overval
Vrijheidsberoving
Diefstal met geweld
Verboden wapenbezit
Bedreiging
Mishandeling
Vernieling


ik vrees dat het alleen bij vernieling/bedreiging zal blijven...
Petertje - 09-09-2010 | 09:10

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl