Verkoop strippenkaart stopt binnen twee maanden

  vrijdag 10 september 2010 | 08:06 | Laatst bijgewerkt op: maandag 13 september 2010 | 09:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De strippenkaart verdwijnt definitief. ANP

De strippenkaart verdwijnt definitief. ANP

ELST- De OV-chipkaart wordt met ingang van 18 november in de Stadsregio Arnhem-Nijmegen (20 gemeenten) ingevoerd. De verkoop van de strippenkaart zal naar alle waarschijnlijk vóór die datum worden stopgezet.

Dat is donderdag besloten tijdens de extra commissievergadering van de Stadsregio Arnhem-Nijmegen in Elst. Het overgrote deel van de gemeenten adviseerde positief over de spoedige komst van de OV-chipkaart. Het college van bestuur moet formeel daarover nog een besluit nemen, maar is daar ook voorstander van.

De gemeenten Nijmegen, Millingen en Ubbergen pleitten tevergeefs voor uitstel. Ze voorzien dat de OV-chipkaart voor de passagiers prijsverhogend werkt. Nijmegen vreest ook dat het chipsysteem nog niet fraudebestendig en privacybeschermend is.

Doordat de Stadsregio Arnhem-Nijmegen het licht op groen heeft gezet, kunnen reizigers op 18 november met de OV-chipkaart in Oost-Nederland terecht. Niet op alle verbindingen, want op zijn vroegst begin volgend jaar is het mogelijk om met de OV-chipkaart te reizen met de Syntustreinen op de lijnen Arnhem-Winterswijk, Winterswijk-Zutphen en Arnhem-Tiel. De Synthus-bussen zijn al eerder dit jaar overgegaan op de OV-chipkaart.

Limburg, Noord-Brabant en Zeeland willen op 16 december de chipkaart invoeren. De rest van Nederland (Amsterdam en Rotterdam deden dat al eerder) volgt later. Het is de bedoeling dat 1 april 2011 heel Nederland over is geschakeld op de OV-chipkaart .

De stadsregio wil minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat vragen of reizigers na 18 november, ook nog hun overgebleven strippenkaart(en) mogen opmaken. En zo ja, hoe lang?

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik heb nu een e-bike (electrische fiets) gekocht en ik kom nu overal en nog sneller ook!
Oké, kost ook een hoop geld, maar dat verdient zich uiteindelijk wel weer terug...
SvdC - 11-09-2010 | 19:32
Ik heb ook al lang de chipkaart, maar waarom gebruiken als een dalkaartje stukken goedkoper is...
En verder... ga ik met mijn gezin naar de stad... moet ik eerst 25 euro betalen om een chipkaart voor hen te kopen en waar koop ik die als ik op donderdagavond om 18,30u even bedenk dat ik met de bus naar de stad wil om even snel wat te halen... Dat doet toch niemand!!!
(Overigens zal dit ook nooit gebeuren, als we met ons gezin gaan pakken we zowiezo de auto, maar even voor het idee....)
Mijn man en kinderen hebben dus nog geen chipkaart en ik moet zeggen, het boeit me niet, ik geloof er niet in en ik vind het stom dat ik niet van te voren weet wat het gaat kosten, dat vind ik echt ontzettend vervelend. Bovendien ... als ik vanuit Laar-Oost naar station wil.... neem ik nou lijn 31 of lijn 20.... met dalkaartje maakt het geen verschil, maar met die chipkaart... zo, dat is niet leuk meer.... pfff...
Dus... daarom voor mij voorlopig geen chipkaart, tot dat ik er niet meer onderuit kan..

Maar ... als ze gratis chipkaarten uitdelen, dan zal ik ze wel voor mijn gezinsleden ophalen... Zijn die overigens dan altijd geldig????? Vast niet! En mijn man... uhhh.. wanneer is hij voor het laatst in de bus geweest??? Geen idee... en als hij dus dan onverwacht met de bus zou willen, dan moet hij eigenlijk dus van te voren een chipkaart hebben of zijn die ook bij de chauffeur te koop??? En wat kost dat dan???
Chipkaart... wat een ellende...!!!!
SvdC - 11-09-2010 | 19:33
@ sil - 10-09-2010 | 18:27
Wat een &*&^%$^^ !!!!
1 ritje van 2 bushaltes in Nijmegen ( Vanaf centraal station naar Thijmstraat) Is 0,99 Euro .....
Ting-Ting daar gaat je geld....

Voorheen was dit 2 strippen = 92 cent. De prijs is dus echt niet over de kop gegaan. En moet die 20% gratis dalkorting ben je zelfs goedkoper uit.

Gemiddeld zijn korte ritjes iets duurder, iets langere ritjes iets goedkoper en op de afstand boven de 8 km is het qua strippen/chippen vrijwel gelijk.
AJ - 11-09-2010 | 17:11
Christine wij zijn nu een jaar verder en er is van alles verbeterd. Ook kun je nu
zelfs Dalkorting op je kaart krijgen (tot 31 aug 2011 gratis) . Dus als 65 plusser 34+ 20%= 52%. En wat mijn ervaring is dat alles goed werkt. Ik ben een keer van Arnhem naar Wageningen geweest (na 09.00 uur) en was € 0,21 goedkoper uit dan met de strippenkaart.
Tom
Tom - 11-09-2010 | 13:39
Tja ... een kwestie van doordrukken van een fout concept door een stel niet nadenkende figuren ...

Voor ons is het eenvoudig ... niet meer met de bus naar het centrum van Nijmegen - maar met de auto of ergens anders heen.
René - 11-09-2010 | 09:30

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels



Nijmegen is volgezet met nieuwe parkeerautomaten. Ook het parkeerregime is veranderd. Wat is uw mening?



Redactie Nijmegen
Winselingseweg 10, Postbus 36, 6500 DA Nijmegen
Telefoon: 024-3650505
E-mail: redactie.nijmegen@gelderlander.nl
Fax: 024-3650499

Jaap van Essen, chef
Vincent Ceulemans, plaatsvervangend chef

Eindredactie
Telefoon:
024-3650568
Bettie Arends, Jan-Peter Sengers

Internet
Laura Speelziek en Marijn Flipse

Redactie Stad
Harm Graat (teamleider) Jaap Bak, Jacqueline van Ginneken, Jasper van Gruijthuijsen, Frank Hermans, Rob Jaspers, Wim van de Louw, John van Oppen, Ronald Wiegerinck en Francine Wildenborg

Redactie Rijk van Nijmegen
Geert Willems (teamleider), Hans Peeters, Roeland Segeren en Bram van Zundert

Redactie Maas en Waal en Wijchen-Beuningen
Jacqueline de Bekker ( teamleider), Peter Deurloo, Geert Geenen, Bianca Govers, Bas van der Hoeven, Menno Pols, Leo Klaassen en Hai Voeten

Redactie Maasland
Eric Reijnen Rutten (teamleider), Geurt Franzen, Dennis Greijn, Joost Ariaans, Henk Baltussen en Frank Houtappels.

Redactie Sport
Lex Lammers (teamleider), Danny van den Broek, Walter Nieuwkamp, Kosse Stegman en Herman Wissink
Email: redactie.sport@gelderlander.nl

Adverteren
Savas Atila, accountmanager
Telefoon: 08801-32167
Eelco Postma, accountmanager
Telefoon: 08801-32170
Email: advertenties.nijmegen@gelderlander.nl